هفتمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به کار خود پایان داد

شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵
هفتمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به کار خود پایان داد

هفتمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان عربی (یادمان دعبل خزاعی) با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

به گزارش ایسنا منطقه خوزستان، جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان عربی (یادمان دعبل خزاعی از سری برنامه های جشنواره بین المللی امام رضا(ع) جمعه شب (٢١ مرداد) با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

این جشنواره در شهرستان کارون با حضور شاعران داخلی و خارجی افتتاح شد و پس از دو روز فعالیت، مراسم اختتامیه آن در جوار مرقد دعبل خزاعی در شهرستان شوش با حضور مسئولان استانی و محلی، شاعران داخلی و خارجی و همچنین جمع کثیری از مردم برگزار شد.

در این دوره از جشنواره شاعران بسیاری از کشورهای عمان، لبنان، عراق، کویت و سوریه و ایران حضور داشتند و اشعار خود را در مدح امام رضا(ع) قرائت کردند.

در مجموع ٢٠٧ اثر از ١٢٠ شاعر داخلی و خارجی به جشنواره ارسال شد که از این آثار در بخش فصیح هشت اثر از کشورهای عراق، لبنان، سوریه، عمان، کویت و در بخش داخلی و شعر شعبی نیز ١٠ اثر از شاعران خوزستانی به عنوان آثار برتر انتخاب شدند.

عدنان غزی، علی عفراوی، سید شبر محسنی، سالم ساری و جلیل حزباوی داوری این دوره از جشنواره را عهده دار بودند.

در این مراسم از عماد غراوی، محمد جاسم هلیچی، علی جابری، صادق ساری، عبداله عمرانی، زهرا بن یباره، نسیم بنگانی، یوسف شرهانی، عبدالحسین صیاحی، رضا حزباوی شاعران برتر خوزستانی با اهدا لوح وتندیس جشنواره قدردانی شد.

همچنین از هشت شاعر برتر از کشورهای عمان، عراق کویت و سوریه نیز با اهدای لوح و تندیس جشنواره قدردانی شد.

این مراسم باحضور تعدادی از خادمان قدس رضوی متبرک به پرچم آستان قدس رضوی شد.

هفتمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان عربی یادمان دعبل خزاعی ٢٠ مرداد ماه در شهرستان کارون آغاز به کار کرد. این جشنواره از سری برنامه های موضوعی جشنواره امام رضا(ع) است که همه ساله در استان خوزستان با استقبال شاعران خارجی و داخلی برگزار می‌شود.

هفتمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به کار خود پایان داد