استان اصفهان در رتبه دوم وقوع حوادث است

شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵
استان اصفهان در رتبه دوم وقوع حوادث است

معاون امداد و نجات هلال احمر استان اصفهان گفت: هشت درصد کل حوادث رخ داده در کشور مربوط به استان اصفهان و بیشترین آن مربوط به حوادث جاده‌ای است.

به گزارش ایسنا، داریوش کریمی امروز (شنبه) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جوامعی به خوبی می‌توانند حوادث و خطرات را پاسخگو باشند که از هر لحاظ آماده باشند، اظهار کرد:  درصورتی که مردم هر کشوری آموزش دیده باشند می‌توانند در این زمینه کمک کنند زیرا امدادگر خود و خانواده‌شان هستند.
وی با بیان اینکه آموزش نیروهای عملیاتی را در دستور کار داریم، گفت: 40 پایگاه امداد و نجات برون شهری، یک پایگاه هوایی و یک پایگاه ساحلی در سطح استان وجود دارد که بیش از 90 درصد نیروهای فعال در آن نیروهای مردمی هستند.
کریمی با اشاره به اینکه بیش از 60 هزار نفر نیروی آموزش دیده تخصصی در سطح استان اصفهان داریم، اضافه کرد: یک هزار و 210 نفر با هلال احمر در پایگاه های مختلف به صورت شبانه روزی فعال هستند.
وی با اشاره به موقعیت جاده‌ای استان اصفهان و در مرکز قرار گرفتن این استان در سطح کشور، خاطر نشان کرد: استان اصفهان در رتبه دوم به لحاظ کل حوادث در کشور قرار دارد و هشت درصد کل حوادث رخ داده مربوط به استان اصفهان است که بیشتر به حوادث جاده‌ای مربوط می شود.
معاون امداد و نجات هلال احمر استان اصفهان با اشاره به اینکه در پنج ماهه نخست سال جاری پنج هزار و 574 حادثه در سطح استان رخ داده است، اضافه کرد: این حوادث شامل شش مورد آتش سوزی مراتع و جنگل ها، هشت مورد برف و کولاک، 793 مورد حوادث جاده‌ای، 12 مورد خدمات مناسبتی، 359 مورد خدمات به مردم، 20 مورد امداد رسانی دریایی و ساحلی، دو مورد ریزش آوار، 9 مورد سیل وآبگرفتگی، 236  مورد حوادث شهری، 77 مورد حادثه صنعتی و کارگاهی و یک مورد طوفان بوده است.
کریمی به عمده فعالیت های امداد و نجات اشاره کرد و افزود: شرکت تیم‌های امداد و نجات در مانور روز ارتش، امداد و نجات نوروزی، پوشش امدادی مراسم اربعین، مانور هسته‌ای در نطنز که در آینده برگزار خواهد شد و پوشش امدادی روز قدس از عمده فعالیت های این بخش است.
وی به طرح امداد و نجات تابستانه اشاره کرد و گفت: خدمات در این حوزه توسط یک هزار و 210 نجات گر، 42 آمبولانس،75 نفر پرسنل، 22 خودرو نجات، یک بالگرد و دو قایق نجات انجام می‌گیرد.
 معاون امداد و نجات هلال احمر استان اصفهان، خاطر نشان کرد: یکی از مباحث مهم در امداد و نجات هلال احمر استان، آتش سوزی مراتع است که در این خصوص در صدد هستیم از نیروهای داوطلب استفاده کنیم.
کمک 300 میلون تومانی مردم به هلال احمر
همچنین، معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اصفهان با اشاره به اینکه خدمات داوطلبانه به خدماتی گفته می‌شود که توسط داوطلبان و با اهداف دوستانه و بدون چشم داشت  و به صورت ارادی به آسیب دیدگان جامعه ارایه می‌شود، اظهار کرد: مهم‌ترین خدمت در سال گذشته اعزام 12 کاروان سلامت به مناطق محروم بوده که با مشارکت 130 پزشک، یک هزار و 442 نفر ویزیت شدند.
علیرضا سلیمی با بیان اینکه یکی دیگر از فعالیت های مهم داوطلبان عضو در سطح استان پروژه حمایتی، خدماتی و بهداشتی به ارزشی بالغ بر 180 میلیون تومان است، افزود: اهداء تجهیزات به بانک امانات مانند تخت و ویلچر و هم چنین اهداء تجهیزات به پایگاه های امدادی از جمله اقدامات داوطلبان است.
وی  به طرح همای رحمت در ماه رمضان اشاره کرد و گفت: شش هزار و 577 بسته غذایی و پوشاکی و 100 سفره مهربانی در مناطق محروم روستایی توزیع شده است که ارزش این خدمات 910 میلیون تومان است.
 سلیمی با بیان اینکه در سال جاری جذب حامی و خیر را در دستور کار داریم، اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون مردم 300 میلیون تومان و با مشارکت 431 حامی به هلال احمر استان کمک کرده‌اند.
وی به طرح سلامت یار در سطح کشور و در 10 بیمارستان اشاره کرد و افزود: در استان اصفهان هلال احمر با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در بیمارستان عیسی بن مریم این طرح را اجرا می‌کند و تا کنون برای 164 بیمار در این بیمارستان این طرح اجرا شده است.
معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اصفهان، خاطر نشان کرد: از تمامی پزشکان وپیرا پزشکان تقاضای کمک با هلال احمر استان را داریم. هم چنین بستر حضور و کمک خیرین به ساخت پایگاه های امداد و نجات فراهم شده است.
انتهای پیام

استان اصفهان در رتبه دوم وقوع حوادث است