رونمایی از دو یادمان شهید در کردستان

چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵
رونمایی از دو یادمان شهید در کردستان

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان گفت: در حال حاضر دو یادمان شهدا در استان آماده رونمایی است که یادمان قروه همزمان با هفته دولت و یادمان 15 خرداد بانه نیز در هفته دفاع مقدس افتتاح خواهند شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، محمدرضا شرف بیانی، روز چهارشنبه(27 مرداد) در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، اظهار کرد: شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان کمیته‌های هفتگانه‌ای را شامل کمیته مراکز فرهنگی و یادمان‌ها، کمیته آموزش و پژوهش، زنان و دفاع مقدس، کمیته پیشکسوتان، کمیته راهیان نور و کمیته فرهنگی اجتماعی و رسانه‌ای دفاع مقدس تشکیل داده و در قالب آنها اقدام به برگزاری برنامه‌های مختلفی کرده است.

وی افزود: کمیته مراکز فرهنگی و یادمان‌ها عملکرد مثبت و تاثیرگذاری در تعمیر، نگهداری و بازسازی یادمان‌ها داشته و ایجاد 10 یادمان در این کمیته به تصویب رسیده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان عنوان کرد: دو یادمان نیز در حال حاضر آماده رونمایی است که یکی در قروه همزمان با هفته دولت و یادمان 15 خرداد بانه نیز در هفته دفاع مقدس رونمایی خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه‌های هفته دفاع مقدس در کردستان، اعلام کرد: این برنامه‌ها در سه محور استانی، شهرستانی و داخلی ویژه نیروهای مسلح برگزار می‌شود.

شرف بیانی برگزاری رژه نیروهای مسلح، تجلیل از سربازان، غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدا، تجلیل از مروجین فرهنگ ایثار و شهادت، افتتاح نمایندگی نیروی دریایی، برگزاری مسابقات ورزشی با محوریت دفاع مقدس و برنامه‌های فرهنگی و هنری ویژه دفاع مقدس را از جمله برنامه‌های شاخص استانی هفته دفاع مقدس در کردستان است.

وی تشکیل ستاد هفته دفاع مقدس و برگزاری برنامه‌های داخلی ادارات و سازمان‌ها را نیز از جمله برنامه‌های شهرستانی هفته دفاع مقدس در شهرستان‌های استان ذکر کرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان با اشاره به اینکه هر ساله در هفته دفاع مقدس همه استان‌ها باید 30 عنوان کتاب با این مضمون به چاپ برسانند، بیان کرد: این میزان کتاب سال گذشته با بهره‌گیری از کنگره شهدای پیشمرگ مشلمان کُرد محقق شد و امسال هم برای تحقق آن برنامه ریزی شده است.

وی خاطرنشان کرد: از این تعداد کتاب باید 3 عنوان توسط فرهنگ و ارشاد اسلامی، 3 عنوان توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان، چهار4 عنوان توسط شورای شهر و شهرداری سنندج، 3 عنوان میراث فرهنگی،سه عنوان کانون فکری پرورشی کودکان و سه عنوان هم توسط فرمانداری به چاپ برسد.

رونمایی از دو یادمان شهید در کردستان