«صبح جمعه» و «عصر جمعه» بیش از 83 درصد شنونده داشتند

جمعه ۲۹ مرداد ۱۳۹۵
«صبح جمعه» و «عصر جمعه» بیش از 83 درصد شنونده داشتند

حمید منوچهری - از پیشکسوتان عرصه دوبله و رادیو - عشق را مهمترین فاکتور برای کار رادیویی دانست و تصریح کرد: در رادیو هر روز اتفاقی تازه و نو رخ می‌دهد که همین موضوع کار در رادیو را جذاب کرده است. اما باید دانست در کنار تمام زیبایی‌ها، سختی‌های بسیار نیز دارد.

منوچهری با حضور در بخش «خاطره بازی» خانواده یک، به دوران کودکی خود اشاره کرد و گفت: در امیریه به دنیا آمدم و تا 12 سالگی در آنجا زندگی کردیم اما به دلیل شغل پدرم، زندگی در شهرستان‌های بسیاری را تجربه کردیم.

وی با اشاره به بازی‌های دوران کودکی خود، افزود: در گذشته غالب بازی‌ها، فیزیکی بود و نیاز به تحرک بدنی داشت. به همین دلیل شادابی و طراوت بسیاری در کودکان ایجاد می‌شد اما امروزه بازی‌ها به رایانه و تبلت محدود شده‌اند.

منوچهری ادامه داد: این همه تأکید بر بازی‌های رایانه‌ای مشکلات و آسیب‌های بسیار را ایجاد کرده و منشاء گرفتاری‌های متعددی است.

کارگردان باسابقه رادیو در ادامه به پیشینه کاری خود اشاره و اظهار کرد: پس از انقلاب نیز کار در رادیو را به سبک پیشکسوتان خود ادامه دادیم تا اینکه توانسته‌ایم به ایده‌ای نو برسیم و با استفاده از افراد حرفه‌ای و کاربلدی که در آن دوران جزو نیروهای جوان محسوب می‌شدند، برنامه‌های موفقی مانند «صبح جمعه» و «عصر جمعه» تولید کنیم که به گفته آمار رسمی بولتن سنجش افکار عمومی صداوسیما، بالغ بر 83 درصد شنونده داشتند.

وی عشق را مهمترین فاکتور برای کار رادیویی دانست و تصریح کرد: در رادیو هر روز اتفاقی تازه و نو رخ می‌دهد که همین موضوع کار در رادیو را جذاب کرده است. اما باید دانست در کنار تمام زیبایی‌ها، سختی‌های بسیار نیز دارد.

منوچهری در بخش دیگری، بزرگترین شانس زندگی خود را داشتن دوستان خوب دانست و گفت: دوستی برای من اتفاقی قابل احترام است و به همین دلیل همواره قدر دوستانم را دانسته و هرگز قطع‌کننده دوستی نبودم. داشتن دوستان خوب زمینه‌ساز اتفاقات مثبت در زندگی هر فردی است.

وی در پایان با تأکید بر لزوم حفظ حس دوستی در خانواده‌ها، خاطرنشان کرد: مهر و محبت زن خانواده ضامن موفقیت مرد و ارتقاء کیفیت زندگی خانواده است.

برنامه «خانواده یک» به تهیه کنندگی«مصطفی شریفی» هر روز ساعت 11 از شبکه اول سیما پخش می شود.

از: ایسنا
«صبح جمعه» و «عصر جمعه» بیش از 83 درصد شنونده داشتند