خینچگاشویلی: رویایم به حقیقت پیوست

شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵
خینچگاشویلی: رویایم به حقیقت پیوست

اتحادیه جهانی کشتی در گزارشی به قهرمانان روز نخست رقابت‌های کشتی آزاد المپیک پرداخت.

به گزارش ایسنا، سایت اتحادیه جهانی نوشت: ولادیمیر خینچگاشویلی از گرجستان در فینال وزن 57 کیلوگرم به برتری 4 بر 3 رسید تا مدال نقره المپیک لندنش را در بازی‌های 2016 ریو به طلا تبدیل کند. همچنین حسن یزدانی از ایران اولین مدال طلای خود در بازی‌های المپیک را به چنگ آورد.

خینچگاشویلی با استفاده از فن فیتو در مصاف با هیگوچی از ژاپن به برتری 3 بر 3 رسید و مبارزه را از کشتی‌گیر 20 ساله ژاپنی برد. در ثانیه‌های پایانی مسابقه فینال مربی ژاپن به رای داوری اعتراض کرد و معتقد بود که خینچگاشویلی بازوی هیگوچی را گرفته است و به او اجازه کشتی گرفتن نمی‌دهد اما اعتراض او از سوی داوران رد شد و برتری 4 بر 3 بر روی تابلو به سود کشتی‌گیر گرجستان نقش بست.

این در حالی بود که این کشتی‌گیر گرجی در نیمه نهایی 5 بر 3 حاجی علی‌اف قهرمان وزن 61 کیلوگرم جهان از آذربایجان را در نیمه نهایی شکست داده بود.

خینچگاشویلی پس از این قهرمانی به خبرنگاران گفت: این بهترین احساسی است که تا به حال داشتم. رویایم به حقیقت پیوست.

در وزن 74 کیلوگرم حسن یزدانی svdu , بدون سر و صدا به مسابقه فینال رسید و این در حالی بود که آنوار گدیویف از روسیه مقابل جردن باروز قهرمان جهان و المپیک از آمریکا و همچنین جبرئیل حسن‌اف دارنده دو برنز جهان از آذربایجان به برتری رسیده بود. مسابقه فینال این وزن بارها به خاطر توقف پزشکی گدویف قطع شد و پزشکان سعی داشتند که خونریزی از بالای چشم را کنترل کنند و این در حالی بود که گدویف در وقت اول 6 بر صفر پیش افتاده بود. در وقت دوم یزدانی که طلای جوانان جهان را در کارنامه دارد به پاهای حریف یورش برد و با خاک کردن‌های پیاپی در نهایت نتیجه را 6 بر 6 کرد تا به دلیل گرفتن امتیاز آخر برنده مسابقه شود.

همچنین در مسابقه مدال برنز وزن 59 کیلوگرم نیز حاجی علی‌اف از آذربایجان، ولادیمیر دوبوف نایب قهرمان سال 2013 جهان از بلغارستان را با ضربه فنی شکست داد. همچنین حسن رحیمی قهرمان سال 2013 جهان با حملات پی در پی یولیس بونه رودریگز از کوبا را ضربه فنی کرد و دومین مدال برنز را به دست آورد.

در مسابقه رده‌بندی وزن 74 کیلوگرم نیز جبرئیل حسن‌اف آذربایجانی در حالیکه وقت اول 8 بر 2 پیش بود در نهایت با حساب 9 بر 7 بکزود عبدالرحمانف از ازبکستان را شکست داد.

همچنین سونر دمیرتاش قهرمان اروپا از ترکیه با حساب 6 بر صفر گالیمجان اسربایف از قزاقستان را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

نتایج دیدارهای فینال و رده‌بندی:

57 کیلوگرم:

مدال طلا: ولادیمیر خینچگاشویلی (گرجستان) 4 ـ ری هیگوچی (ژاپن) 3

کشتی‌های رده‌بندی:

حاجی علی‌اف آذربایجان با ضربه فنی  ولادیمیر دوبوف (بلغارستان) را شکست داد.

حسن رحیمی (ایران) با ضربه فنی یولیس رودریگز (کوبا) را مغلوب کرد.

74 کیلوگرم:

مدال طلا: حسن یزدانی (ایران) 6 ـ آنوار گدویف (روسیه) 6

یزدانی به دلیل گرفتن امتیاز آخر پیروز شد.

مسابقه رده‌بندی:

جبرئیل حسن‌اف (آذربایجان) 9 ـ بکزود عبدالرحمانف (ازبکستان) 7

سونر دمیرتاش (ترکیه) 6 ـ گالیمجان اسربایف (قزاقستان) صفر

خینچگاشویلی: رویایم به حقیقت پیوست
jkkjkjkjkj