کشف بیش از 45 میلیون ریال لوازم آرایشی در کردستان‌ طی 4 ماه نخست‌ امسال

یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵
کشف بیش از 45 میلیون ریال لوازم آرایشی در کردستان‌ طی 4 ماه نخست‌ امسال

‌رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: در حوزه لوازم آرایشی 45 مورد گشت و 430 مورد بازرسی در استان صورت گرفته که یک هزار و 356 قلم لوازم آرایشی به ارزش ریالی 45 میلیون و 200 هزار ریال کشف شده است.

‌به گزارش ایسنا، محمد دره‌وزمی، شامگاه شنبه(30 مرداد) در پنجمین جلسه کمیسیون و برنامه‌ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان، اظهار کرد: در چهار ماهه نخست امسال 41 مورد گشت و 548 مورد بازرسی در حوزه سیگار صورت گرفته که طی این بازرسی‌ها، 3 هزار و 376 بوکس سیگار با ارزش ریالی 49 میلیون و 400 هزار ریال کشف شده است.

وی افزود: در بخش لوازم آرایشی نیز 45 مورد گشت و 430 مورد بازرسی صورت گرفته که یک هزار و 356 قلم لوازم آرایشی به ارزش ریالی 45 میلیون و 200 هزار ریال کشف شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان عنوان کرد: همچنین 42 مورد روغن زیتون قاچاق نیز کشف شده که ارزش ریالی آن معادل 10 میلیون و 630 هزار ریال بوده است.

وی در ادامه، در رابطه با تاناکورای سنندج نیز ذکر کرد: به منظور ساماندهی تاناکورا، پروانه کسب جدید در این محل صادر نشده است و کسانی هم که درخواست تمدید پروانه را دارند، مجوز آنها تنها در صورت تغییر از کهنه فروشی به نو فروشی صادر می‌شود.

دره وزمی در رابطه با پلمپ واحدهای بدون پروانه کسب نیز، اظهار کرد: وظیفه سازمان صنعت معدن و تجارت کردستان شناسایی و معرفی این واحدهاست و پلمب آنها بر عهده نیروی انتظامی است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به عدم موافقت اقلیم کردستان عراق برای صادر کردن جوجه یک روزه به آنها‌ خواستار مداخله استاندار و بررسی این مسئله از طریق استاندار سلیمانیه شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان نیز در ادامه این جلسه، اظهار کرد: امسال قیمت خرید تضمینی گندم در کشور، 1270 تومان بود که قیمت جهانی آن برای اولین بار از قیمت کشوری کمتر بود و همین مسئله موجب سرقت گندم و فروش آن به صورت تضمینی شد.

کریم ذوالفقاری خاطرنشان کرد: در استان کردستان حتی یک کیلو گندم قاچاق فروخته نشده است و چند مورد قاچاقچی که به دنبال قاچاق گندم بودند، محموله‌های آنها کشف و دستگیر شدند.


انتهاي پیام

کشف بیش از 45 میلیون ریال لوازم آرایشی در کردستان‌ طی 4 ماه نخست‌ امسال