تصویب کلیات طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی

یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵
تصویب کلیات طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از تصویب کلیات طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی در این کمیسیون خبر داد و گفت که در صورت تصویب نهایی جزئیات این طرح استخدام کارگزاران بیمه صندوق کشاورزی مشخص می‌شود.

رسول خضری در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون اجتماعی گفت: کمیسیون اجتماعی امروز بررسی طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی را در دستور کار داشت که بعد از بررسی آن کلیات این طرح به تصویب رسید.

وی در توضیح کلیات این طرح گفت: 4 هزار و 800 نفر در سطح کشور کارگزار بیمه کشاورزی داریم که وضعیت بیمه آن‌ها مشخص نیست و آن‌ها  امنیت شغلی ندارند، آن هم در شرایطی که بانک کشاورزی مکلف است به جای بازنشسته شدن یک سوم کارمندانش اولویت استخدام را با کارگزاران بیمه کشاورزی قرار دهد. افرادی که پیش از این در آزمون قبول شده و مورد گزینش قرار گرفتند و امروز از لحاظ استخدام و بیمه بلاتکلیف هستند.

خضری هم‌چنین توضیح داد: با توجه به تصویب کلیات این طرح قرار شد جزئیات آن در کارگروه تخصصی مورد بررسی قرار گیرد و برای تصویب نهایی به کمیسیون ارائه شود.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس هم‌چنین گفت که در جلسه امروز این کمیسیون اعضای کمیسیون اجتماعی برای عضویت در کمیسیون مشترک رسیدگی به طرح بیمه موسسات و مدیران آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد و هم‌چنین برای عضویت در کمیسیون مشترک قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مشخص شدند.

وی در پایان گفت که بررسی های کمیسیون برای برنامه ششم به پایان رسیده و پیشنهادات جهت بررسی به کمیسیون تلفیق ارائه شده است.

تصویب کلیات طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی
jkkjkjkjkj