رفع مشکل بیکاری در سمنان با فعال سازی کامل واحدهای صنعتی

یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵

استاندار سمنان با بیان اینکه فعال‌سازی واحدهای تعطیل و نیمه‌تعطیل مشکل بیکاری موجود در این استان را حل می‌کند گفت: هدف نهایی دولت یازدهم، توسعه رونق تولید، خروج از رکود اقتصادی و در نتیجه افزایش افراد شاغل و کاهش خیل بیکاران در جامعه است.

به گزارش ایسنا، محمدرضا خباز در بیست و نهمین ستاد تسهیلات و رفع موانع تولید در سالن مدیریت و بحران با بیان اینکه براساس آمار رسمی مرکز آمار سمنان کمترین بیکاری در کشور را دارد افزود: دولت تدبیر و امید سیاست‌های زیادی برای رفع مشکلات مردم دارد که یکی از اصلی‌ترین آن، ایجاد و افزایش اشتغال برای جوانان است.

وی اظهار داشت:  یکی از اصلی‌ترین ابزار برای اشتغال‌زایی در کشور، فعال‌سازی واحدهای تعطیل و نیمه‌تعطیل است.

استاندار سمنان یادآور شد: با فعال‌سازی واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل و نیمه‌تعطیل و با برگزاری کارگروه‌های رفع موانع تولید، اشتغال‌زایی زیادی در کشور و در استان ها ایجاد می‌شود.

وی با بیان این که کشور اکنون در شرایط جنگ اقتصادی قرار دارد، گفت: همه باید کمک کنند تا سرانجام جنگ اقتصادی به نفع مردم باشد.

خبار افزود: در سال 1359 با حمله صدام به ایران، همه مردم و مسئولان با تلاش یکدیگر و با ایثار و فداکاری توانستند استقلال کشور را حفظ کنند.

وی ادامه داد: در زمان حاضر همه باید قبول و درک کنند که کشور در شرایط جنگ اقتصادی قرار دارد و باید برای آن فداکاری و از خودگذشتگی داشته باشند.

استاندار سمنان همچنین با اشاره به رویکرد مثبت ستاد تسهلات و رفع موانع تولید در استان سمنان، خاطرنشان کرد: یکی از وظایف اصلی همه مسئولان رفع مشکلات مردم است.


انتهاي پیام

رفع مشکل بیکاری در سمنان با فعال سازی کامل واحدهای صنعتی