اشتغال و توسعه سرمایه‌گذاری دو اولویت مهم دولت

سه شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵
اشتغال و توسعه سرمایه‌گذاری دو اولویت مهم دولت

استاندار خراسان‌جنوبی، اشتغال و توسعه سرمایه گذاری را 2 اولویت مهم کاری دولت دانست و گفت: یکی از مهم‌ترین راه‌های توسعه سرمایه‌گذاری ایجاد احساس امنیت در سرمایه گذاران است که مسئولان در این زمینه نقش بسیار مهمی بر عهده دارند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، به نقل از روابط‌ عمومی استانداری خراسان‌جنوبی، سید علی اکبر پرویزی، امروز و همزمان با اولین روز از هفته دولت در جلسه شورای اداری شهرستان بشرویه، به شرایط نامطلوب کشور در ابتدای شروع به کار دولت یازدهم اشاره کرد، گفت: دولت یازدهم با بکارگیری نیروهای باتجربه و خبره در زمینه‌های مختلف و بکارگیری تدابیر ویژه، موفق شد ضمن کنترل تورم به ایجاد آرامش عمومی در جامعه دست پیدا کند.

وی با بیان اینکه مشکلات و نیازمندی‌ها نامحدود اما اعتبارات و امکانات محدود است، افزود: در این شرایط مدیران و مسئولین در بخش‌های مختلف می‌بایست نیازمندی ها را احصاء و اولویت بندی کرده و با تمرکز اعتبارات نسبت به مرتفع ساختن آنها اقدام کنند.

استاندار خراسان‌جنوبی، با بیان اینکه تورم و نیز افزایش بی‌رویه قیمت‌ها علاوه بر فعالان اقتصادی، پیمانکاران را نیز با چالش مواجه ساخته بود، تصریح کرد: در حال حاضر تورم به زیر ۹درصد رسیده که با توجه به شرایط فعلی اقتصادی موفقیتی بزرگ به شمار می‌آید.

پرویزی با اشاره به اینکه به دلیل تحریم‌های ظالمانه فروش نفت ایران با مشکلات عدیده‌ای مواجه بود، تاکید کرد: بعد از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید با تلاش‌هایی که صورت گرفت امروز نه تنها تولید نفت با مشکل مواجه نیست بلکه در شش ماهه ابتدای امسال به طور متوسط روزانه بالغ بر دو میلیون بشکه در روز فروش نفت ایران بوده است.

وی با بیان اینکه در این مدت ۲۰۰ میلیون متر مکعب فروش گاز ایران افزایش یافته است، گفت: گازرسانی به شهرها و روستاهای کشور و استان از دیگر توفیقاتی است که در این مدت حاصل شده است.

مقام عالی دولت در استان، به مشکلات موجود در حوزه راه‌ها و محورهای مواصلاتی اشاره کرد و ادامه داد: برغم کمبود منابع اعتباری ، اقدامات بسیار خوبی در حوزه راه ها در استان صورت گرفته که در آینده‌ای نزدیک ثمرات آن مشخص خواهد شد.

پرویزی ، با بیان اینکه کشور در مسیر رشد و ترقی گام برمی دارد، افزود: مسئولان باید با انعکاس درست و مطلوب خدمات و اقدامات دولت در حوزه‌های مختلف امیدواری و نشاط را به جامعه تزریق کنند چرا که ناامید شدن مردم هزینه‌های سنگینی را برای نظام و انقلاب در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه مردم تفاوتی بین قوای مختلف قائل نیستند، تصریح کرد: هر رفتاری که از هر مسئولی در هر بخشی سر بزند مردم آن را به پای نظام و انقلاب می نویسند ،از اینرو مسئولین باید صداقت در گفتار و رفتار را سرلوحه کار خود قرار داده و از دادن وعده هایی که تحقق ناپذیر است پرهیز کنند چرا که این امر مصداق بارز عوام فریبی است.

استاندار خراسان‌ جنوبی، اشتغال و توسعه سرمایه‌گذاری را دو اولویت مهم کاری دولت دانست و تصریح کرد: یکی از مهمترین راه‌های توسعه سرمایه‌گذاری ایجاد احساس امنیت در سرمایه گذاران است که مسئولین در این زمینه نقش بسیار مهمی بر عهده دارند.

ویزیپر در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات موجود در شهرستان بشرویه اشاره کرد و افزود: شهرستان بشرویه از جمله شهرستان‌هایی است که به دلایل مختلف دچار عقب ماندگی های تاریخی شده است که رفع مشکلات این شهرستان نیازمند توجه ویژه مسئولین است.

پرویزی ، به حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی به شهرستان‌ها و مناطق محروم استان تاکید کرد و یادآور شد: مدیران استانی و شهرستانی می‌بایست نیازمندی‌های این منطقه را اولویت بندی کرده و براساس اعتبارات و منابع موجود در جهت رفع آنها اقدامات و برنامه‌ریزی لازم را صورت دهند.

گردشگری، مهم‌ترین راه رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در خراسان‌جنوبی

استاندار خراسان جنوبی، موضوع گردشگری را ازجمله مهم‌ترین راه‌های رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان دانست و گفت: با توجه به ظرفیت های بسیار خوبی که از این حیث در خراسان جنوبی و شهرستان بشرویه وجود دارد توسعه صنعت گردشگری در حوزه‌های مختلف باید مورد توجه مسئولین امر قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری، سید علی اکبر پرویزی، امروز (دوم شهریور ماه) در دیدار با بخشداران، دهیاران ،اعضای شورای اسلامی در شهرستان بشرویه، اظهار کرد: دولت تدبیر و امید در سال‌های اخیر توجه جدی به شوراها ، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها داشته بگونه‌ای که در سه سال اخیر بالغ بر دو برابر نسبت به ۱۰ سال قبل از آن به شوراها، دهیاری‌ها و شهرداری‌ها کمک شده است.

وی ادامه داد: امید است با تصویب مجلس شورای اسلامی بخش زیادی از تصدی‌گری دولت به شوراها واگذار شود چرا که شوراها به دلیل ارتباط مستقیم با مردم بهتر می توانند مشکلات را شناسایی و راه های حل مشکلات را به مسئولین پیشنهاد نمایند.

استاندار خراسان جنوبی، به کمک‌های انجام شده از سوی دولت به شهرداری‌ها اشاره کرد و افزود: علاوه بر کمک‌های اعتباری، در بخش ماشین آلات و نیز تامین حجم زیادی از قیر نیز کمک های خوبی از سوی دولت صورت گرفته است.

وی وحدت و هم افزایی را رمز رسیدن به موفقیت دانست و گفت: شوراها به عنوان منتخبین مردم می بایست در کنار شهرداران به عنوان بازوان اجرایی و مشورتی آنها به ایفای نقش پرداخته و زمینه های ارائه خدمت بهتر به مردم را فراهم نمایند.

پرویزی اولویت بندی نیازهای موجود در مناطق مختلف را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: نیازهای هر منطقه براساس اولویت‌های موجود باید احصاء و به مدیران استانی پیشنهاد گردد تا بتوان روند حل مشکلات در مناطق روستایی را تسهیل و تسریع کرد.

وی اشتغال و سرمایه گذاری را دو اولویت مهم کاری دولت دانست و تصریح کرد: مدیران باید شرایط سرمایه گذاری را تسهیل کنند چرا که درصورت ایجاد سرمایه گذاری می توان به ایجاد اشتغال امیدوار بود.

مقام عالی دولت در استان، ادامه داد: ایجاد اشتغال می تواند علاوه بر رونق اقتصادی از بروز بسیاری از آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی نیز جلوگیری نماید.

پرویزی ، با بیان اینکه خشکسالی های چند سال اخیر کشاورزان را با مشکلات جدی مواجه ساخته است، گفت: تغییر الگوی کشت و نیز استفاده از روش های نوین آبیاری می بایست در دستور کار مسئولین امر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در سه سال گذشته دولت کمک های زیادی به کشاورزان داشته است ،تاکید کرد: قیمت خرید تضمینی گندم از کشاورزان در سال جاری نسبت به سال ۹۲ افزایش داشته این در حالیست که امسال بالغ بر ۱۰ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شده است که کمک شایان توجهی محسوب می شود.

پرویزی اتمام پروژه های نیمه تمام را اولویت کاری دولت در استان و شهرستان بشرویه دانست و تصریح کرد: شرط شروع پروژه جدید ،اتمام پروژه های نیمه تمامی است که قبلاً شروع شده است چرا که در صورت عدم تامین منابع مالی مورد نیاز ممکن است مردم نسبت به نظام و دولت بدبین شده وزمینه های بی اعتمادی عمومی شکل گیرد.

وی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را از جمله نهادهایی که بیشترین ارتباط رابا مردم دارند ذکر کرد و یادآور شد: مردم ممکن است کمبود امکانات و یا اعتبارات را بپذیرند اما تحمل رفتارهای تبعیض آمیز وبرخوردهای دوگانه را ندارند ،از این رو مسئولان باید با صداقت در رفتار وگفتار تنها به ارائه خدمت به مردم اندیشیده و از بروز رفت های دو گانه به جد پرهیز کنند.

اشتغال و توسعه سرمایه‌گذاری دو اولویت مهم دولت