قهرمان حقیقی کیست؟

چهارشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۵
قهرمان حقیقی کیست؟

قهرمانان حقیقی کسانی هستند که در گمنامی تمام یک شبه عازم میدانی می‌شوند و وقتی باز می‌گردند شهر تازه قهرمان خود را می‌شناسد و از او به عنوان قهرمان ملی یاد می‌کند؛ به طوری که قهرمان المپیک هم مدالش را تقدیم شهدای مدافع حرم می‌کند.

 آدمی همواره صحنه زندگی خود را میدان رقابت می‌بیند. دوست دارد گوی سبقت را از همه برباید به حالش فرقی نمی‌کند در ثروت‌اندوزی باشد یا در زیرآب زدن هم‌نوع خود، فقط می‌خواهد از همه پیش باشد. انسان در جایگاهی از کائنات قرار دارد که خداوند آن را معین کرده است ولی اگر از این جایگاه تخطی کند از مقام انسانیت خارج می‌شود. گاهی در سکوی اوج گرفتن قرار می‌گیرد که از ملائکه مقربین درگاهش نیز پیشی می‌گیرد و گاهی با یک سقوط آزاد مقامش آنقدر تنزل می‌کند که حتی از حیوان نیز پست‌تر می‌شود.

وقتی صحبت از رقابت می‌شود شاید اولین فکری که به ذهن انسان می‌رسد مسابقات ورزشی است، ولی همان‌طور که گفته شد انسان‌ها در زندگی خود همواره در سعی و تلاش و سبقت گرفتن از یکدیگر هستند، یکی در سبقت گرفتن در مقام انسانیت تلاش می‌کند و دیگری در نقطه مقابل آن قرار دارد که راه هر دوی این دو گروه از عرش تا فرش متفاوت است.

مدافعان حرم عنوانی است که در آن انسان‌هایی حضور دارند که بی‌خبر راهی میدان رقابتی می‌شوند تا تمام‌قد از تمام ارزش‌هایی که مدافع جایگاه انسانیت است دفاع کنند و در این راه آنقدر آهسته و بی‌خبر عازم میدان می‌شوند که بازگشت‌شان را تمام شهر می‌فهمند چقدر این رفتن و آمد غم‌انگیز است.

در میدان المپیک هدف رسیدن به مدال است، ولی در نقطه دیگر از دنیا رقابت بر سر دفاع از حرمی است که بنیاد تحول و جریان‌ساز یک فرهنگ ناب تشیع است و در این راه کم‌ترین کار، گذشتن از جان است.

شهدای مدافع حرم انسان‌هایی بدون ادعا و چشم‌داشت که راهی میدانی می‌شوند که بردش شهادت است. قهرمانان حقیقی که در گمنامی تمام یک شبه عازم میدانی می‌شوند که وقتی باز می‌گردند، شهر تازه قهرمان خود را می‌شناسد و از آن به عنوان قهرمان ملی یاد می‌کند؛ به طوری ‌که قهرمانی که در المپیک هم مدالش را می‌گیرد مدال خود را تقدیم شهدای مدافع حرم می‌کند.

خبرگزاری دانشجویان ایران -منطقه زنجان-

از: ایسنا
قهرمان حقیقی کیست؟
jkkjkjkjkj