5 پروژه در بندرعباس به بهره‌برداری رسید

چهارشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۵
5 پروژه در بندرعباس به بهره‌برداری رسید

‌استاندار هرمزگان و هیئت همراه به مناسبت هفته دولت از 5 پروژه شهر بندرعباس که بااعتبار 748410 میلیون ریال ساخته‌شده است افتتاح به عمل آورد.

 به گزارش ایسنا،‌ جاسم جادری در مراسم افتتاح جایگاه سوخت و مجتمع خدماتی رفاهی "ترنج" اظهار کرد: بسیار خوشحالیم که بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری فعال است که نمونه بارز آن نیز همین جایگاه سوخت است.

وی افزود: دولت تمام سعی خود را باهدف حمایت از این بخش به کار گرفته تا بخش خصوصی بتواند با پویایی بیشتری به راه خود ادامه داد.

استاندار هرمزگان بابیان اینکه بخش خصوصی با حساب و کتاب‌تر و بهینه‌تر کار و فعالیت می‌کند، ادامه داد: در همین راستا نیز تلاش خود را به کار گرفته‌ایم که شرایط را برای فعالیت این بخش تسهیل و فراهم کنیم.

وی به ظرفیت بانکرینگ و فروش سوخت به کشتی‌های خارجی اشاره کرد و افزود: کشور ما ظرفیت‌های بی‌نظیری در این حوزه دارد و این در حالی است که سهم ما از این بازار بسیار کم و ناچیز است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی هرمزگان نیز در مراسم افتتاح رسمی این جایگاه در جمع خبرنگاران گفت: این جایگاه بانام تجاری "ترنج" در زمینی به مساحت 9660 مترمربع و هزینه‌ای بالغ‌بر 160 میلیارد ریال با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی احداث‌شده است که مجموعاً هفت مخزن با ظرفیت هرکدام 45 هزار لیتر برای این جایگاه طراحی و ساخته‌شده که دو مخزن به نفت گاز معمولی، دو مخزن به نفت گاز یورو4 ( نفت گاز کم گوگرد) و برای فرآورده‌های بنزین موتور، بنزین یورو 4 و بنزین سوپر نیز هرکدام یک مخزن اختصاص‌یافته است.

جلال‌الدین مراد افزود: از مجموع 14 تلمبه و 70 نازل سوخت، برای سوخت‌گیری بنزین خودروهای سبک جمعاً چهار سکو و هشت تلمبه و هر تلمبه با 8 نازل در نظر گرفته‌ شده است.

به گفته مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی هرمزگان از مجموع 34 نازل بنزین، 16 دستگاه به مخزن بنزین سوپر و 18 دستگاه به مخزن بنزین معمولی متصل است.

مراد همچنین با اشاره به امکان سوخت‌گیری نفت گاز در مسیری مجزا در این جایگاه برای خودروهای سنگین و گازوییل‌سوز گفت: 5 تلمبه با 20 نازل هم در این بخش آماده عرضه سوخت به رانندگان محترم است که برای نفت گاز معمولی و نفت گاز یورو4 هرکدام ده نازل جداگانه طراحی‌ شده است. همچنین یک تلمبه دو نازله برای سوخت‌گیری موتورسیکلت‌ها در این جایگاه تعبیه‌شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی هرمزگان در مراسم عملیات اجرایی ساخت جایگاه ترنج توسط شرکت بنا گستران ترنج در فروردین سال 93 آغاز و تا فروردین 94 ادامه داشته است.

مراد بابیان این نکته که بهره‌برداری آزمایشی از جایگاه‌ها برای رفع نواقص احتمالی و تکریم شهروندان مورد تأکید بوده است، افزود: این جایگاه در چند ماه اخیر به‌صورت آزمایشی به فعالیت پرداخته و در حال حاضر آماده بهره‌برداری دائم و کامل است.

در ادامه بازدیدها استاندار هرمزگان به همراه هیئت همراه برای افتتاح پروژه‌های هفته دولت در بندرعباس که یک پروژه آموزشی بود، در دبيرستان ١٢ كلاسه شهيد آرمات حضور یافت.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، جاسم جادری در مراسم بهره‌برداری از دبیرستان 12 کلاسه شهید آرمات بندرعباس، بابیان اینکه تعلیم و تربیت سرلوحه تمامی کارها و امور در کشور است، افزود: معماری رعایت شده در پروژه دبیرستان 12 کلاسه شهید آرمات یکی از نیازهایی است که باید در سایر پروژه‌ها نیز موردتوجه قرار گیرد.

استاندار هرمزگان، اضافه کرد: دولت تدبیر و امید به‌جای پرداختن به مسائل حاشیه‌ای و غیرضروری، کمر همت به خدمات‌رسانی بسته است.

جادری با بیان اینکه دستاوردهای دولت آن‌گونه که باید معرفی نشده است، گفت: برخی‌ها فقط به یک حوزه چسبیده‌اند و مثلاً می‌گویند در حوزه اقتصادی کاری نشده است که باید پرسید دلیل این سخنان و حملات به دولت چیست درحالی‌که تورم و تهدیدات اقتصادی از سر کشور برداشته‌شده است.

وی اضافه کرد: 45 درصد از تسهیلاتی که در دولت قبل داده‌ شده است، غیرقابل‌ وصول است و باید گفت که دود شده و به آسمان رفت چراکه غیرقابل‌ برگشت است و سرمایه مملکت بر باد رفته است.

استاندار هرمزگان بابیان اینکه این تسهیلات به بهانه ایجاد توسعه و اشتغال پرداخت و هیچ اتفاقی نیفتاده است ادامه داد: تسهیلات خوبی در دولت یازدهم به مردم واگذارشده است‌ و در این راستا برخلاف تبلیغات مخالفان دستاوردهای بزرگی در این دولت ازجمله انرژی و آب و جاده‌ها در همین هرمزگان حاصل‌ شده است.

وی با اشاره به برگزاری جشن پایان مدارس کپری در سال‌های گذشته، اضافه کرد: این در حالی است که در این سه سال در هرمزگان صدها کلاس درس در روستاها ایجادشده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان نیز در این آئين بیان کرد: دبیرستان 12 کلاسه شهید آرمات بندرعباس بااعتبار 37 میلیارد ریال و زیربنای دو هزار 700 مترمربع به نمایندگی از 77 پروژه آموزشی شامل 438 کلاس درس با زیربنای بیش از 54 هزار مترمربع و اعتبار 520 میلیارد ریال در هرمزگان مورد افتتاح قرار گرفت.

ماشاءالله قاسمي افزود:  77 پروژه در هفته دولت دارای زیربنای 54 هزار و 272 مترمربع است که برای ساخت آن 520میلیارد ریال هزینه شده است.

وی اضافه کرد: تا هفته دولت امسال 173 کلاس درس تخریبی در هرمزگان بااعتبار 160 میلیارد ریال و زیربنای 17 هزار و 934 مترمربع بازسازی می‌شود.

به گفته وي، در مجموع یک هزار و 627 کلاس درس تخریبی در استان هرمزگان وجود دارد که برای بازسازی و مقاوم‌سازی آن‌ها بیش از سه هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وي کرد: هم‌اکنون 192 طرح آموزشی در هرمزگان با 950 کلاس درس با زیربنای بیش از 191 هزار مترمربع در دست اجراست که با اختصاص به‌موقع اعتبار تا سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

پروژه دیگری که در این روزبه دستان استاندار هرمزگان افتتاح شد پروژه پست برق 63 کیلوولت درخت سبز در بندرعباس بود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، جاسم جادری ابراز کرد: خوشحالم كه نتيجه كار خوب فرزندان اين كشور را می‌بینم و دست‌مریزاد می‌گویم به همه‌کسانی كه در اين پروژه همكارى داشته‌اند.

جاسم جادری تصریح کرد: افزایش 700 مگاواتی ظرفیت تولید برق در استان و احداث ماهیانه یک پروژه در حوزه انرژی کاری بزرگ و بی‌سابقه است.

استاندار هرمزگان ادامه داد: وجود برق با توجه به گرمای هوا برای مردم هرمزگان بسیار مهم و حیاتی است و در بخش تولید برق و انرژی یکی از دغدغه‌های مهم ما مرتفع شده است.

وی اضافه کرد: نیروگاه‌های خوبی در هرمزگان در دست احداث داریم که برای تبدیل هرمزگان به قطب صنعتی سرمایه‌هایی هستند که می‌توانند چرخ اقتصادی کشور را به رونق دربیاورند.

جادری با بیان اینکه در حال حاضر برق مطمئنی داريم مگر اينكه در مدار قطعی به وجود آید ادامه داد: در تابستان امسال كمترين مشكل برق را شاهد بوده‌ایم و در كمتر روستايى در حال حاضر برق نداريم مگر روستاهايى كه جمعيت آن زير ١٠ تا ٢٠ خانوار باشد.

وی بیان کرد: روشنايى معابر نيز امر مهمى است كه امنيت را به محلات می‌آورد و اگر خیابان‌ها روشنايى داشته باشند معضلات اجتماعى نيز كاهش می‌یابد.

جادری گفت: این پست برق هم به تثبیت جمعیت در شهرک مسکن مهر پیامبر اعظم(ص) بندرعباس کمک می‌کند و برای شش هزار خانوار موجب دلگرمی است.

مدیرعامل برق منطقه‌ای هرمزگان نیز در این افتتاح بیان کرد: قطعات توليد برق قبلاً از خارج می‌آمد كه تحریم‌ها باعث شد ٩٥درصد‏ از تجهيزات را داخل كشور توليد كنيم.

حسن کهوری با اشاره به اینکه در هفته دولت امسال ٦ پروژه بااعتبار بالغ‌بر ٥٠٠ هزار ميليون ريال به بهره‌برداری می‌رسد، ادامه داد: پروژه پست ٦٣کیلوولت درخت سبز برق ٦ هزار خانوار را تأمین می‌کند كه ٢٥٠ هزار ميليون ريال اعتبار براى آن هزينه شده است كه از مهم‌ترین پروژه‌های هفته دولت درزمینهٔ برق‌رسانی است.

وی بابیان این نکته که در ٣ سال گذشته در دولت تدبير و اميد ٧٠٠ مگاوات به توليدات برق استان اضافه‌شده است، خاطرنشان کرد: درزمینهٔ برق تا به كنون در دولت تدبير و اميد به ازاى هرماه حدوداً يك پروژه داشته‌ایم كه اميد داريم براى ٤٨ ماه خدمت دولت تدبير و اميد ٤٨ پروژه برق را وارد مدار كنيم.


انتهاي پیام

5 پروژه در بندرعباس به بهره‌برداری رسید