افزایش 400 کیلومتری طول راه‌های قزوین در دولت یازدهم‌

چهارشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۵
افزایش 400 کیلومتری طول راه‌های قزوین در دولت یازدهم‌

‌مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی قزوین گفت: در دولت یازدهم 400 کیلومتر به طول راه‌های استان اضافه‌شده که این مقدار شامل 2.24 بزرگراه، 15 کیلومتر راه اصلی 2. 38 راه فرعی و 322 کیلومتر راه روستایی است.

‌به گزارش ایسنا، جعفر قزوینیان اظهار کرد: تبدیل راه‌های اصلی به بزرگراه باهدف ارتقای ایمنی، تسهیل در عبور و مرور و تکمیل کریدورهای شمال به جنوب و شرق به غرب از اساسی‌ترین اولویت‌های راه و شهرسازی در دولت یازدهم بوده است.


وی افزود: این اقدام تأثیر قابل‌توجهی در افزایش هر چه بیشتر ایمنی درراه‌ها و کاهش سوانح رانندگی دارد.
مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی قزوین در خصوص پروژه‌های مهم حوزه راه‌های اصلی که به مناسبت هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسند، تصریح کرد: بهسازی و اجرای روکش آسفالت"شامی شاپ به ابهر" به طول 7 کیلومتر بااعتباری بالغ‌بر 30 میلیارد ریال و تعریض (احداث باند دوم) محور "محمدیه – آبیک" به طول 11 کیلومتر با هزینه 84 میلیارد ریال ازجمله این طرح‌ها است.
وی اضافه کرد: بهسازی محور "رحیم‌آباد – دانسفهان" به طول 8 کیلومتر و هزینه کرد 50 میلیارد ریال نیز از دیگر پروژه‌های اجراشده توسط راه و شهرسازی است که به‌مناسبت هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.
قزوینیان با ارائه گزارشی از اقدامات انجام‌شده در حوزه راه‌های اصلی تشریح کرد: درمجموع حدود 30 کیلومتر راه اصلی مورد ساخت، تعریض، بهسازی و اجرای روکش آسفالت قرارگرفته که میزان اعتبارات هزینه شده برای این عملیات بالغ‌ بر 178 میلیارد ریال بوده است.


انتهاي پیام

افزایش 400 کیلومتری طول راه‌های قزوین در دولت یازدهم‌
jkkjkjkjkj