دوران معاصر هم قهرمان‌های زیادی برای بچه‌ها دارد

شنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۵
دوران معاصر هم قهرمان‌های زیادی برای بچه‌ها دارد

ما نباید صرفا در گذشته به‌دنبال قهرمان باشیم، بلکه در دوران معاصر نیز قهرمان‌های زیادی از گروه‌های مختلف برای کودکان وجود دارند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی نمایشگاه «ایران‌نوشت»، مصطفی رحماندوست - نویسنده کودک و نوجوان - در حاشیه بازدید از چهارمین نمایشگاه ایران‌نوشت گفت: تولید نوشت‌افزار ایرانی - اسلامی باید مدت‌ها قبل از این‌که بچه‌ها به تصاویر و شخصیت‌های غربی عادت کنند، شروع به کار می‌کرد و امروز نیز باید تلاش کرد که تصاویر و عکس‌های مربوط به ایران بیشتر شود.

او با اظهار خرسندی از تولید محصولات ایرانی و داخلی در حوزه نوشت‌افزار، اظهار کرد: بسیاری از محصولات تولیدشده مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد و موجب تقویت باورهای خانوادگی می‌شود و کسانی نیز هستند که اعتقادات ایرانی و بومی دارند و علاقه‌ای به استفاده از محصولاتی که با فرهنگ آن‌ها سازگار نیست، ندارند. اگر این حرکت ادامه پیدا کند، در هویت‌سازی کودکان نیز تأثیر دارد.

رحماندوست برخی ابتکارهای به‌کار رفته در محصولات را جالب و جذاب دانست و ادامه داد: نباید تولیدکنندگان به دولت وابسته باشند و باید اتکای آن‌ها به مردم و بازار باشد تا بتوانند در این صنعت و وضعیت بازار موفق شوند.

وی با بیان این‌که جای برخی شخصیت‌ها مانند حسنک و نخودی و خاله ریزه در نمایشگاه خالی است، گفت: ما قهرمان‌های زیادی داریم که می‌تواند تصاویر آن‌ها برای کودکان جذاب باشد و این امر به حمایت و پشتیبانی رسانه‌ای نیاز دارد.

او قهرمان دوران کودکی خود را نخودی معرفی کرد و افزود: ما نباید صرفا در گذشته به‌دنبال قهرمان باشیم، بلکه در دوران معاصر نیز قهرمان‌های زیادی از گروه‌های مختلف برای کودکان وجود دارند و به نوبه خود برای آن‌ها جالب و تأثیرگذارند.

دوران معاصر هم قهرمان‌های زیادی برای بچه‌ها دارد