افزایش 25 درصدی ارائه تسهیلات بانکی به سرمایه‌گذاران در کردستان

دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: ارائه تسهیلات بانکی به سرمایه گذاران در سه ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 25 درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایسنا، حسین فیروزی امروز(15 شهریور) در جلسه کارگروه رفع موانع تولید استان، اظهار کرد: با توجه به شاخص‌های موجود، عملکرد بانک‌های استان در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش داشته و این نشان دهنده رویکرد مثبت بانک‌های استان در امر سرمایه گذاری است. شاخص جذب منابع بانک‌های استان در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته، 22 درصد رشد داشته است.

معاون استاندار کردستان عنوان کرد: پرداخت تسهیلات به سرمایه گذاران استان در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 25 درصد افزایش داشته‌ که این امر نشان دهنده رویکرد مثبت آنها برای سرمایه گذاری در استان است. انتظار داریم مدیران بانک‌ها از حداکثر ظرفیت‌های موجود برای ارائه تسهیلات و حمایت از سرمایه گذاری و رفع مشکلات واحدهای تولیدی استفاده کنند. بانک‌ها جزء لاینفک توسعه اشتغال در استان هستند. بدون همکاری بانک‌ها، ایده‌های کارآفرینی به عمل منجر نمی‌شود.

وی اعلام کرد: مجموع منابع بانکی در سه ماهه سال جاری به 5000 میلیارد تومان رسیده که نیاز بانکی برای توسعه استان 2 برابر این میزان است و امیدواریم با احساس مسئولیت بیش از پیش بانک‌ها، این مهم تحقق یابد. 47 درصد از تسهیلات پرداخت شده توسط بانک‌ها به بخش خدمات، 7.1 درصد به بخش صنعت و 22 درصد نیز به بخش کشاورزی پرداخت شده است و با توجه به ارزش افزوده‌ای که صنعت در استان ایجاد می‌کند، انتظار می‌رود تسهیلات این بخش افزایش یابد.

فیروزی، توسعه شهرک‌های صنعتی در استان را یکی از مهمترین مشوق‌های مورد نیاز سرمایه گذاران اعلام کرد و افزود: با رفع مشکل گرانی و نبود زمین و افزایش سرانه شهرک‌های صنعتی در استان، توسعه در کردستان شتاب بیشتری می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه سرانه شهرک‌های صنعتی در کشور 14 متر است، اعلام کرد: این میزان در کردستان 5 متر است که باید در یک برنامه میان مدت 3 ساله آن را به میانگین کشوری برسانیم.

فیروزی به پرداخت نشدن بهای گندم کشاورزان، اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کردستان جزء استان‌هایی است که گندم را دیر برداشت می‌کنند و بهای آن نیز به طور طبیعی دیر پرداخت می‌شود.تاکنون 830 میلیارد ریال از بهای گندم کشاورزان پرداخت شده است.
انتهای پیام

افزایش 25 درصدی ارائه تسهیلات بانکی به سرمایه‌گذاران در کردستان