Home

کاهش دما در برخی نقاط کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش نسبی دما در برخی نقاط کشور گفت: طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه برای مناطق شرقی کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که در منطقه زابل با گردوخاک همراه خواهد بود.

سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵
کاهش دما در برخی نقاط کشور

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا گفت: از بعدازظهر روز سه شنبه جریانات بر روی دریای خزر شمالی شده و همراهی آن با جریانات ناپایدار تر از میانی جو، سبب ابرناکی، رگبار و رعد و برق، گاهی وزش باد در استان های اردبیل، گیلان ، مارندران و گلستان می‌شود؛ همچنین روز چهارشنبه با تقویت جریانات شمالی برروی دریای خزر برای استانهای اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، ارتفاعات البرز، شمال غرب و شمال شرق کشور رگبار و رعدوبرق، گاهی وزش باد شدید و کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

وظیفه ادامه داد: شدت بارش روز چهارشنبه در استانهای گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی می‌باشد و روز پنجشنبه دراستانهای مازندران، گلستان، ارتفاعات البرز و شمال شرق کشور بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود که از بعدازظهر از میزان بارش کاسته خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه طی همین مدت به سبب وزش باد شدید برای استانهای ایلام و خوزستان در بعضی ساعات کاهش دید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود گفت: لازم به ذکر است، طی سه روز آینده دریای عمان ، روزهای سه شنبه و چهار شنبه خلیج فارس و روز چهارشنبه و پنجشنبه صبح دریای خزر مواج خواهند بود.

وظیفه در پایان درباره وضعیت آسمان تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران کمی ابری در بعداز ظهر افزایش ابر گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل و حداکثر دمای 34 و 30 در روز چهارشنبه و 31 و 30 در روز پنجشنبه پیش بینی می شود.