استاندار‌: نگاه نظام جمهوری اسلامی به کردستان امنیتی نیست ‌

یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵
استاندار‌:
نگاه نظام جمهوری اسلامی به کردستان امنیتی نیست
‌

‌استاندار کردستان با بیان اینکه نگاه نظام جمهوری اسلامی به کردستان امنیتی نیست، گفت: متاسفانه هنوز لایه‌هایی از آن نگاه در برخی نقاط کشور وجود دارد که باید تلاش کنیم این نگاه کاملا برداشته شود.

‌به گزارش ایسنا، ‌به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی شامگاه شنبه، در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان کردستان که در محل سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار کرد: اینکه مقام معظم رهبری، کردستان را به عنوان یک استان فرهنگی معرفی فرمودند یک تعارف و شعار نبود و ایشان دو هدف مهم از این نامگذاری را داشتند.

وی افزود: رهبری با این نامگذاری خواستند واقعیت فرهنگی بودن کردستان را به مردم کشور و مسئولان نشان دادند، چون این استان واقعا استانی فرهنگی است و ادبیات فارسی هم مدیون مترجمان، شعرا و نویسندگان کُردی است.

زاهدی همچنین با بیان اینکه هر قوم و مردمی ممکن است یک ویژگی خاص خود را داشته باشند، در ادامه خاطرنشان کرد: ویژگی بارز مردم کردستان فرهنگی بودن آنهاست و با توجه به شناختی که از سایر استان‌ها دارم، قاطعانه می‌گویم در هیچ استانی به اندازه کردستان تا این سطح ظرفیت‌های فرهنگی وجود ندارد.

استاندار کردستان خاطر نشان کرد: رهبر معظم ایران از سوی دیگر با این نامگذاری و فرهنگی خواندن کردستان خواستند‌ این موضوع را به مردم و مسئولان کشور نشان دهند که نگاه امنیتی را که نسبت به کردستان از گذشته وجود داشته بردارند.

زاهدی در ادامه با اشاره به برخی از تحرکات دشمنان و به شهادت رساندن 5 نفر از بسیجیان طی سال گذشته در کامیاران، اظهار کرد: دشمن با این اقدامات سعی دارد مانع برداشته شدن نگاه امنیتی از کردستان شود، ولی باید بدانند که نگاه نظام به کردستان نگاهی فرهنگی و به دشمنان مردم امنیتی است.

وی با بیان اینکه نگاه نظام جمهوری اسلامی به کردستان امنیتی نیست، افزود: اما متاسفانه هنوز لایه‌هایی از آن نگاه امنیتی در برخی نقاط کشور وجود دارد که باید تلاش کنیم این نگاه کاملا برداشته شود.

استاندار کردستان در ادامه با تاکید بر ضرورت توجه به ارتقای سطح کیفی و محتوایی یادواره‌های شهدا در استان خاطرنشان کرد: اگر تعداد یادواره‌ها کم باشد، اما محتوای یادواره‌ها ارتقا پیدا کند، از تعدد و افزایش کمی برگزاری یادواره‌ها بسیار ارزشمندتر است.

زاهدی تصریح کرد: متاسفانه در برخی از جاها یادواره‌های شهدا در سطح استان برگزار می‌شود، ولی متاسفانه هیچ هماهنگی با بنیاد شهید نمی‌شود که همین امر موجب شده که از کیفیت لازم برخوردار نباشند.

وی در پایان بر بهره‌گیری از ظرفیت کسانی که در سال‌های پیروزی انقلاب و حتی در دوران دفاع مقدس بوده‌اند و بر ثبت خاطرات واقعی آن دوران و همچنین نقد و بررسی آثار خلق شده تاکید و اظهار کرد: کسانی که آن دوران را درک کرده و به صورت مستقیم حضور داشته‌اند، باید در زمینه نقد آثاری که در قالب کتاب، فیلم‌نامه و غیره تولید شده ورود پیدا کنند تا اگر اشکالاتی وجود دارد را برطرف کنند.


انتهاي پیام

استاندار‌: نگاه نظام جمهوری اسلامی به کردستان امنیتی نیست ‌