صنعت فرش توان حل معضل بیکاری را ندارد

یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵
صنعت فرش توان حل معضل بیکاری را ندارد

نماینده مردم شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت:32 درصد از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در آران و بیدگل بیکار هستند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، سید جواد ساداتی نژاد در جمع فرهیختگان آران و بیدگل، افزود: 32 درصد بیکاری فارغ‌التحصیلان آران و بیدگل در مقایسه با میزان بیکاری فارغ التحصیلان در کشور 10 درصد بیشتر است.
وی بیکاری در آران و بیدگل را یکی از معضلات شهرستان دانست و اضافه کرد: نرخ بیکاری در آران و بیدگل ۴ و در کاشان ۷ تا ۹ درصد اعلام شده است.
ساداتی نژاد با اشاره به وجود صنعت با ارزش فرش در آران و بیدگل، اظهار کرد: صنایع فرش ماشینی و نساجی در حال حاضر شرایطی را فراهم کرده‌اند که افراد با تحصیلات دیپلم و پایین‌تر به کار گرفته می‌شوند و در نتیجه جایی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی وجود ندارد.
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل، صنعت فرش را برای حل معضل بیکاری ناتوان عنوان کرد و با تأکید بر لزوم تغییر رویکرد در حوزه‌ صنعت، افزود: برای رسیدن به چنین مقصودی کارگروهی تحت عنوان تبیین استراتژی توسعه‌ صنعتی منطقه تشکیل شده است.
وی انتخاب صنایع متناسب با مشکلات و معضلات منطقه را ضروری دانست و اظهار کرد: تقویت ارتباط بین دانشگاه و صنعت و حمایت از صنایع با فناوری بالا از جمله راهبردهایی است که باید در برنامه‌ریزی‌های صنعتی منطقه مورد توجه قرار گیرد.
ساداتی نژاد به شرایط جغرافیایی آران و بیدگل اشاره و خاطرنشان کرد: صنایعی که دارای مصرف بالای آب هستند و آلودگی محیط زیست را به دنبال دارند جزء صنایع ممنوعه برای شهرستان به شمار می‌آیند.

صنعت فرش توان حل معضل بیکاری را ندارد