Home

خبیری: وزیر آینده، باید بین وزارت و کمیته المپیک تعامل برقرار کند

دانشیار دانشگاه تهران با بیان این که وزیر آینده ورزش پس از تصدی این پست باید اختلاف نظرهایی که بین این وزارتخانه و کمیته ملی المپیک در خصوص اساسنامه فدراسیون‌ها وجود دارد را مرتفع کند، گفت: اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی باید طبق قوانین بازنگری شوند و در این زمینه وزیر آینده ورزش باید نقش بسزایی داشته باشد.

یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵
خبیری: وزیر آینده، باید بین وزارت و کمیته المپیک تعامل برقرار کند

محمد خبیری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هر کس که به عنوان وزیر آینده ورزش و جوانان انتخاب می‌شود باید یک برنامه کوتاه مدت تا پایان دولت یازدهم داشته باشد تا ورزش دچار روزمرگی و بلاتکلیفی نشود.

وی ادامه‌ داد: اگر آقای سلطانی‌فر آرای لازم را از مجلس کسب کرد، باید تمام شاخصه‌ها، چه از نظر ورزش همگانی، حرفه‌ای و قهرمانی و تربیتی و ... را مدنظر داشته باشد و بداند که چه مولفه‌ها و ملاک‌هایی در ورزش نیاز است. در حقیقت یک برنامه راهبردی برای 8 ماه باقی‌ مانده تا پایان دولت یازدهم در ورزش ارائه کند. البته ارائه برنامه راهبردی برای چهار سال آینده است، اما به‌ هر حال وی باید در طی این مدت نیز یک برنامه جامع و خوبی را در ورزش داشته باشد تا ورزش در مسیر درستی هدایت شود. قطعا بدون برنامه راه به جایی نخواهیم برد.

خبیری در ادامه خاطرنشان کرد: وزیر آینده ورزش و جوانان باید این اهداف را در برنامه خود پیش‌بینی کند که قرار است اتفاقاتی در ورزش در آینده رخ دهد و این طور نباشد که برنامه هدفدار و مشخصی نداشته باشد. به‌ هر صورت 8 ماه زمان کمی نیست و باید به خواسته‌های جامعه ورزش در طی این مدت به درستی پاسخ داده شود.

این استاد دانشگاه ‌اضافه کرد: یکی از مواردی که در ورزش حائز اهمیت است بحث حق پخش است. باید وزیر آینده بتواند در این زمینه قانونی را تصویب کند تا دیگر مشکلی در آینده نداشته