اعطای گواهینامه بین المللی بنیاد جهانی انرژی به آبفا استان اصفهان

یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵
اعطای گواهینامه بین المللی بنیاد جهانی انرژی به آبفا استان اصفهان

شرکت آبفای استان اصفهان با اجرای عملیات تکمیل تأسیسات فاضلاب شهرستان‌های مبارکه و لنجان در ازای تخصیص پساب در دوره زمانی محدود به شرکت فولاد مبارکه (اجرای طرح جمع آوری فاضلاب در فلات مرکزی ایران با بکارگیری سرمایه بخش خصوصی) موفق به دریافت گواهینامه بین المللی بنیاد جهانی انرژی به عنوان پروژه سبز و همچنین نامزد دریافت جایزه بنیاد جهانی انرژی و راهیابی به مرحله بعد شد.

به گزارش ایسنا، معاون مهندسی و توسعه شرکت آبفا استان اصفهان گفت: جایزه جهانی انرژی معتبرترین و شناخته شده ترین جایزه زیست محیطی در جهان است که به موضوعات زمین، انرژی، آب و هوا و توسعه تعلق می‌گیرد.

محسن بیشه هدف با بیان اینکه اعطای این جایزه به رسمیت شناختن پروژه‌هایی است که استفاده دقیق و مقرون به صرفه از منابع و به کارگیری منابع انرژی جایگزین را دارند، اظهار کرد: اولین جایزه جهانی در سال 2000 و با ابتکار عمل اتریش برگزار شد و امروزه سالانه بیش از 1800 طرح و پروژه از 177 کشور جهان به دبیرخانه جهانی انرژی جهت دریافت جایزه ارسال می‌شود. گواهینامه پروژه سبز براساس منطق EAST در راستای ضرورت شناسایی پروژه‌های موفق کشورها که تأثیرات اقتصادی، اجتماعی، زیست محیطی و فنی را داشته‌اند، با هدف قدردانی از آنان در سطح جهانی و ملی و ارتقای اعتماد به نفس عمومی، طراحی شده است.

وی با بیان اینکه در سال جاری و در نهمین سال ارزیابی‌ها پروژه بیع متقابل احداث تأسیسات فاضلاب شهرستان‌های لنجان و مبارکه، نامزد شرکت در رقابت گردید تصریح کرد: ارزیابی‌ها از سوی ارزیابان جامعه سبز اروپا در تیرماه 1395 و به سرارزیابی آقای ماکسیم گرتر نماینده بنیاد جهانی انرژی صورت پذیرفت. پروژه مذکور در تمامی زمینه‌های زیست محیطی، فنی، اجتماعی و اقتصادی مورد بررسی قرار گرفته و نهایتاً با کسب امتیاز لازم مورد تقدیر قرار گرفته و گواهینامه سبز، در مراسمی در کشور اتریش برگزار شد و به این پروژه اعطا شد.

معاون مهندسی و توسعه شرکت آبفا استان اصفهان افزود: این گواهینامه توسط آقای ولفگانگ نیومن؛ رئیس بنیاد جهانی انرژی و با حضور جناب آقای مهندس دائمی؛ معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو و نماینده کشور ایران در مراسم، معاون وزیر اقتصاد و آموزش عالی اتریش، سفیر ایران در اتریش و رئیس اتاق بازرگانی اتریش به نماینده شرکت آبفا استان اصفهان اهدا شد.

بیشه با بیان اینکه این پروژه به دلیل کسب امتیاز بالا، وارد رقابت برای انتخاب پروژه برتر در جهان خواهد شد، تصریح کرد: در این مراسم نمایندگانی از جامعه مدیریت سبز اروپا، مدیران صنایع بزرگ کشور و تعداد زیادی از انجمن‌های مردم نهاد فعال در زمینه مدیریت سبز روز شرکت داشتند. همچنین در این مراسم مسئولان امر به دلیل کسب امتیاز بالا پروژه تکمیل تأسیسات فاضلاب شهرستان‌ها مبارکه و لنجان در ازای تخصیص پساب در دوره زمانی محدود به شرکت فولادمبارکه وارد رقابت برای انتخاب پروژه برتر در جهان خواهد شد.

اعطای گواهینامه بین المللی بنیاد جهانی انرژی به آبفا استان اصفهان
jkkjkjkjkj