کیومرث هاشمی: سلطانی‌فر دغدغه‌ای از ناحیه کمیته ملی المپیک نخواهد داشت

چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵
کیومرث هاشمی: سلطانی‌فر دغدغه‌ای از ناحیه کمیته ملی المپیک نخواهد داشت

رییس کمیته ملی المپیک گفت: کمیته ملی المپیک در کنار سلطانی‌فر خواهد بود و به جامعه ورزش این قول را می‌دهیم که او دغدغه‌ای از ناحیه کمیته ملی المپیک نخواهد داشت.

کیومرث هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره انتخاب سلطانی‌فر به عنوان وزیر ورزش  و جوانان، تصریح کرد: خوشحال هستیم از این  که نمایندگان مجلس شورای اسلامی به انتخاب رییس جمهور رای اعتماد دادند. البته قبل از جلسه رای اعتماد خواهش کرده بودیم که نمایندگان مجلس شورای اسلامی رای بدهند. ورزش فعالیت‌های زیادی را سال آینده پیش‌رو دارد  و خوشبختانه این اتفاق رخ داد و نمایندگان مردم رای اعتماد دادند. کار مجموعه مدیران ورزش کشور را برای رسیدن به اهداف و برنامه‌هایی که وزیر ورزش  و جوانان به مجلس شورای اسلامی ارائه داد، سخت و سنگین‌تر می‌کند.  او به خوبی برنامه‌های خود را در جلسه رای اعتماد تدوین کرد و رسیدن به آن اهداف نیز نیاز به انسجام جامعه ورزش دارد.

او ادامه‌ داد: فدراسیون، ادارات کل ورزش جوانان استان‌ها، کمیته ملی المپیک، آموزش و پرورش ، نیروهای مسلح، وزارت علوم، وزارت کار و امور اجتماعی که هر کدام فعالیت‌های ورزشی انجام می‌دهند، با حمایت می‌توانند به اجرایی شدن برنامه‌های وزیر ورزش و جوانان کمک کنند.  ما در کمیته ملی المپیک نیز در کنار سلطانی‌فر خواهیم بود و این قول را به جامعه ورزش می‌دهیم که دغدغه‌ای از سوی کمیته ملی المپیک نخواهد داشت .

هاشمی همچنین گفت‌: در فضای تفاهمی و تعاملی به یکدیگر کمک می‌کنیم تا بار سنگین ورزش که مسئولیت آن با وزیر است برداشته شود و در کنار او خواهیم بود.  در بخش‌های دیگر هم اگر جزو ماموریت‌های کمیته ملی المپیک نباشد، اما با توجه به تجربیاتی که داریم به او کمک خواهیم کرد و از هیچ کمکی دریغ نمی‌کنیم.

رییس کمیته ملی المپیک در پاسخ به این پرسش که مهم‌ترین دغدغه‌ این روزهای ورزش بحث اصلاح اساسنامه فدراسیون‌ها است و با وزیر ورزش  و جوانان صحبتی مبنی بر حل این موضوع داشته اید، تصریح کرد: حالا در این مورد اقداماتی را انجام می‌دهیم و نشست‌هایی را باید داشته باشیم و جای نگرانی نیست. با نشستن دور یک میز راه‌حل‌های فراوانی وجود دارد که می‌توان این موضوع را حل کرد.  با تعامل خیلی از مشکلات بر طرف می‌شود، ورزش نیاز به آرامش دارد و با ایجاد  فضای آرامش می‌توانیم برنامه‌ریزی برای ورزش کشور داشته باشیم.

او در مورد این که پس از استعفای گودرزی گفته شد چالش‌هایی را با کمیته ملی المپیک داشته است، تاکید کرد: ما مشکلی نداریم. روحیه تعاملی را داشتیم ، داریم و خواهیم داشت. چرا که از قبل در ورزش بوده ایم  و امروز وارد ورزش نشده ایم. بنابراین این نگاه تعاملی را داریم و بر مبنای همین است که در کنار سلطانی فر نیز خواهیم بود.

انتهای پیام  

کیومرث هاشمی: سلطانی‌فر دغدغه‌ای از ناحیه کمیته ملی المپیک نخواهد داشت