دگرگون شدن گردشگران خارجی در حرم حضرت معصومه(س)

چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵
دگرگون شدن گردشگران خارجی در حرم حضرت معصومه(س)

رئیس اداره امور زائران غیر ایرانی آستان مقدس حضرت معصومه(س) از افزایش 42 درصدی حضور گردشگران از سراسر جهان در حرم حضرت فاطمه معصومه (س) خبرداد.

به گزارش ایسنا، کمال ثریا اردکانی با اعلام این خبر گفت: میزبانی از گردشگران در مهرماه سال جاری نسبت به سال گذشته 42 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به افزایش چشمگیر گردشگران فرانسوی عنوان کرد: علاوه بر تحولات بین المللی و منطقه‌ای خصوصاً مسائل ترکیه، اطلاع رسانی به راهنمایان تور در خصوص چگونگی پذیرش گردشگران از سوی حرم مطهر، تشریح ملاحظات و قوانین میزبانی از گردشگران در حرم بانوی کرامات برای آژانس ها و راهنمایان گروه‌ها، بازدید آژانس‌های مسافرتی اروپایی از حرم مطهر در چند ماه گذشته و قرار دادن این مکان مقدس در لیست اماکن مورد بازدید گردشگران، همکاری با آژانس ها و مشخص کردن محدوده زمان پذیرش و میزبانی از گردشگران از جمله دلایل افزایش آمار گردشگران است.

رئیس اداره زائران غیر ایرانی آستان مقدس ادامه داد: غالب گردشگران ضمن ابراز خوشحالی جهت بازدید از این فضای معنوی، ابراز می دارند که نگرش آنان در خصوص اسلام و ایران به نسبت قبل از سفر کاملا دگرگون شده و بیشتر با مقام و منزلت زن در اسلام آشنا شده‌اند، همچنین برخی از گردشگران در هنگام حضور در حرم بانوی کرامت متاثر می شوند.

اردکانی در پایان با بیان این نکته که باید توجه داشت که حرم مطهر یک مکان زیارتی است، افزود: از راهنمایان گروه ها به جهت همکاری در خصوص رعایت شئون این مکان مقدس صمیمانه تشکر و قدردانی می کنیم و امیدواریم که شاهد افزایش همکاری راهنمایان تور در خصوص رعایت نکات مربوط به این حرم مطهر باشیم.


انتهای پیام

دگرگون شدن گردشگران خارجی در حرم حضرت معصومه(س)
jkkjkjkjkj