هر کسی که عامل کینه و عداوت در میان مردم باشد شیطان است

یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵
هر کسی که عامل کینه و عداوت در میان مردم باشد شیطان است

رئیس‌گروه اسلام فرهنگستان علوم گفت: در بین ادیان آسمانی جان انسان هدیه‌ای است که از سوی خداوند به او داده شده است و همین امر انسان را نسبت به سایر موجودات متمایز می‌کند و کسی حق ندارد که به این هدیه الهی تعرضی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سیدمصطفی محقق داماد عصر یکشنبه (یکشنبه ۱۶ آبان) در افتتاحیه چهارمین مجمع اسلامی- مسیحی که در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: ما در مجمع درصدد هستیم که موضوع "احترام و حفظ کرامت انسان؛ زمینه‌ساز صلح و امنیت جهانی" را مورد بررسی قرار بدهیم.

وی ادامه داد: در اجلاس چهارم مبانی، اصول و قواعد کرامت بشری مورد بررسی قرار می‌گیرد و واقعیت این است در کتب مقدس دو دین آسمانی یعنی اسلامی و مسیحیت جان انسان، اشرف مخلوقات الهی است و جان هدیه‌ای است که از سوی خداوند به انسان امانت گذاشته شده است و همین امر انسان را نسبت به سایر موجودات متمایز کرده است.

رئیس‌گروه اسلام فرهنگستان علوم در ادامه افزود: ایران به عنوان با سابقه‌ترین کشور در زمینه گفت‌وگو با سایر ادیان الهی است و سابقه تاریخی این کشور نشان می‌دهد که ایران سرزمین گفت‌وگوهاست و حاکمان، فقها، عالمان و رهبران این سرزمین اهل گفت‌وگو هستند.

محقق داماد تصریح کرد: ما سعی داریم که بدون هر تعصب، سخت‌گیری و تنگ‌نگری نسبت به مفاهیم دینی بازنگری داشته باشیم و درون کتب آسمانی مفاهیم ارزش انسانی و کرامت بشری را به جهان معرفی کنیم و این ندا را به اهل عالم برسانیم.

وی گفت: ما از رسانه‌های بین‌المللی انتظار داریم که پیام این اجلاس و مجمع را که بر دوستی واقعی و مبتنی بر اندیشه‌های عمیق اسلام و مسیحیت است به عالم بگویند. مسیحیت و مسلمانان از قرون قبل و در سال‌های متمادی دوست یکدیگر بودند و عشق و مودت در بین آن‌ها جریان داشته است.

وی با بیان اینکه قدرت‌های ستیزه‌جو کسانی هستند که دین خدا را ربوده‌اند، گفت: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید عداوت پیام شیطان است نه پیام خداوند متعال و هر کسی که عامل کینه و عداوت در میان مردم باشد شیطان است.

هر کسی که عامل کینه و عداوت در میان مردم باشد شیطان است