از حضور سیاسیون در نمایشگاه مطبوعات، قصاص یک اسیدپاش، متهم شدن یک ضراب دیگر،تا ...

سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵
از حضور سیاسیون در نمایشگاه مطبوعات، قصاص یک اسیدپاش، متهم شدن یک ضراب دیگر،تا ...

مهمترین اخبار عرصه سیاست را در گزیده اخبار سیاسی ایسنا که در لینک‌های زیر آمده است، بخوانید.

غرفه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در پنجمین روز از برگزاری بیست و دومین دوره از نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها میزبان شخصیت‌های مختلفی از جمله شخصیت‌های سیاسی بود، که اسامی آن‌ها در زیر آمده است:

احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس ، محمدرضا بادامچی رییس فراکسیون کار مجلس شورای اسلامی ، حسین جابری انصاری معاون عربی آفریقای وزارت خارجه ، علیرضا رحیمی  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ، حسین امیری خامکانی نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس ، عبدالحمید خدری عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس ، قاسم میرزایی نیکو عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ، محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس ،احمد علیرضا بیگی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی ، علی محمد شاعری رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ، رحیم زارع عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ،زهرا سعیدی نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی ، علی نجفی خوشرودی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ، محسن علیجانی زمانی عضو فراکسیون امید مجلس ، محمدباقر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه ، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ،  ابوالفضل سروش عضو فراکسیون امید مجلس ، سید ابوالفضل موسوی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ، علیرضا ساوری مدیرکل پیشگیری‌های وضعی معاونت اجتماعی پیشگیری از جرم قوه قضائیه ، رسول منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی ، محمدرضا راه چمنی دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی ، سیدجواد قوام شهیدی دبیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ، نعمت احمدی وکیل دادگستری  و ...

*** گزیده اخبار سیاسی را نیز می‌توانید در لینک‌های زیر بخوانید:

آخرین وضعیت پرونده یاشار سلطانی

هفدهمین جلسه شورای معاونان دادستانی تهران طی سال جاری با موضوع اجرای احکام، با حضور معاونان دادستان، سرپرستان نواحی دادسرای تهران، سرپرستان دوایر نظارت بر زندان ها و قضات اجرای احکام، به ریاست دادستان تهران برگزار شد .

جزئیات سوء استفاده از اموال عمومی در یک دکل نفتی

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت که پرونده ضرر هنگفت ایران در خرید یک دکل نفتی و سوء استفاده از اموال عمومی در این کمیسیون و دستگاه قضایی مطرح شده است.

برگزاری دادگاه چند فعال سیاسی در روز ۱۴ آذر

دبیر کل حزب اتحاد ملت ایران گفت:‌ جلسه رسیدگی به پرونده من و شش فعال سیاسی دیگر روز چهارده آذر برگزار می‌شود.

زائران بدون هیچ گونه معطلی از مرز چذابه خارج می‌شوند

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح در بازدید از پایانه مرزی چذابه گفت: خوشبختانه در حال حاضر با تلاش تمامی نیروهای امنیتی و انتظامی وضعیت بسیار خوبی در مرز چذابه حاکم است و زائران تا به امروز بدون هیچ گونه معطلی از مرز خارج شده‌اند.

هیچ استیضاحی تحویل هیات رییسه مجلس نشده است

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت که هیچ استیضاحی تحویل هیات رییسه مجلس نشده است.

دولت کماکان از خانه احزاب حمایت می‌کند

قائم مقام وزیر کشور گفت:‌ دولت کماکان از خانه احزاب حمایت می‌کند و استانداران و مجموعه وزارت کشور نیز در رابطه با تشکیل دفاتر خانه احزاب در سطح کشور حتما با شورای مرکزی این تشکل همراهی خواهند کرد.

یارانه نیازمندها تحت هیچ شرایطی قطع نمی‌شود

سخنگوی دولت با بیان اینکه از جمله یارانه‌هایی که قطع نخواهد شد و باید تقویت شود یارانه مطبوعات است، گفت: البته دولت تحت هیچ شرایطی یارانه نیازمندها را قطع نخواهد کرد و اگر در مورد کسی اعتراضی برای قطع یارانه‌اش دارد گفته‌ایم که به دقت رسیدگی شود.

اظهارات جالب وزیر دادگستری در اشاره به سخنان بزرگان

باید تلاش کنیم که دهان‌های ما در انتقاد سازنده بسته نشود و قلم‌ها را اجازه دهیم به خوبی به حرکت درآید در محدوده قانون. از حاشیه‌ها فاصله بگیریم و اصل مطلب گم نشود. هیچ مجموعه‌ای از این مطلب طفره نمی‌رود که از آزادی قلم به قدرت در محدوده قانون باید دفاع کنیم.

برادر رضا ضراب هم به نقض تحریم‌های ایران متهم شد

دادستانی آمریکا برادر رضا ضراب را نیز به دست داشتن در پرونده نقض تحریم‌های وضع شده علیه ایران متهم کرد.

میزگرد زنان مجلس دهم در غرفه ایسنا

میزگرد جمعی از زنان مجلس دهم صبح فردا (چهارشنبه) در غرفه ایسنا در نمایشگاه مطبوعات برگزار می‌شود.

کالبدشکافی صنعت خودروسازی کشور

تنها عضو زن هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس اقبال مشتریان را بزرگ‌ترین مانع خروج پراید و پژو از خط تولید می‌داند و معتقد است که مشکلات عدیده‌ای که مردم با آنها در حوزه کیفیت، خدمات پس از فروش و گارانتی خودرو روبرو هستند با حضور مستقل خودروسازان خارجی به بازار قابل حل است.

واکنش وزارت خارجه آمریکا به سفر ظریف به لبنان

یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به سفر محمدجواد ظریف به لبنان گفت: ما نمی‌خواهیم نتیجه‌گیری خاصی از این سفر و این که دولت جدید لبنان به چه سمت و سویی می‌رود، داشته باشیم.

کلینیک‌های حقوق شهروندی در سرای محلات راه‌اندازی می‌شود

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری با اشاره به ضرورت آموزش حقوق شهروندی و اجتماعی بین اقشار مختلف جامعه، از تشکیل کلینیک‌های حقوق شهروندی در سرای محلات کشور در همین راستا خبر داد.

مجمع جوانان ایران تشکیل می‌شود

دبیرکل حزب فرزندان ایران گفت: این مجمع کامل شده مجمع جوانان اصلاح‌طلب است که با بخش جوانان احزاب جبهه اعتدال‌گرایان، سمن،ها و نهادهای مردم‌نهاد و تشکل‌های صنفی و تخصصی و دانشجوی نیز هم‌افزایی کرده و آنها به این جنبش اجتماعی پیوسته‌اند.

روانچی برای گفت‌وگو با اتحادیه اروپا به بروکسل می‌رود

به گزارش ایسنا، مجید تخت روانچی به منظور شرکت در دور دوم گفت‌وگوهای ایران و اتحادیه اروپا، معروف به گفت‌وگوها در سطح بالا، امروز در رأس هیأتی عازم بروکسل مقر اتحادیه اروپا می‌شود.

وحدت انتخاباتی اصلاح طلبان در تمامی استان های کشور مورد تاکید است

در نشست مسئولان امور استان های کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بر وحدت انتخاباتی اصلاح طلبان در تمامی استان های کشور تاکید شد .

شناسایی عیوب 100 خودرو در سه ماه اول سال

در راستای تشریح اقدامات انجام شده در حوزه کیفیت، معاون اجرایی رئیس جمهور از شناسایی عیوب 100 خودرو در سه ماهه اول سال خبر داد.

بعید است استیضاح وزیر علوم اعلام وصول شود

یک عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به طرح بحث استیضاح وزیر علوم گفت: حقیقت این است که در مدت باقیمانده کسی تمایل ندارد که وزارتخانه ای بدون سرپرست باقی بماند.

مناظره‌ اعلمی و مصباحی‌مقدم با موضوع «مذاکره یا دیوارسفارت»

غلامرضا مصباحی‌مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز و اکبر اعلمی نماینده اصلاح طلب دورششم وهفتم مجلس با موضوع مذاکره یا دیوار سفارت با یکدیگر مناظره کردند. 

کمیسیون شوراها با برگزاری انتخابات الکترونیک موافق است

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کمیسیون با برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک موافق است چرا که این الگویی است که در دنیا در حال اجراست و می‌تواند در کشور ما نیز به شکل اجرایی در آید.

جبهه پیروان خط امام و رهبری منتظر دعوت جامعه روحانیت از اصولگرایان

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به فعالیت این تشکل اصولگرا برای انتخابات سال 96 گفت: ما شاخص های نامزدهای انتخابات شورای شهر را مشخص کرده ایم و از احزاب عضو جبهه پیروان خواسته ایم تا اسامی نامزدهای خود را براساس این شاخص ها به ما اعلام کنند.

پیگیری پرونده فوت دختر دانشجو در اثر غرق شدگی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان لرستان از پیگیری حادثه غرق شدن یک دختر در اثر سیلاب روز گذشته درخرم آباد خبر داد و گفت: بر خلاف برخی اخبار منتشره تلفات این حادثه تنها یک دختر دانشجو بوده که بررسی‌های دقیق‌تر درباره علت وقوع آن ادامه دارد.

دستور ویژه رئیس سازمان تعزیرات حکومتی برای استقرار شعب ویژه برای تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها

مدیرکل قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی از دستور رئیس سازمان برای استقرار شعب ویژه رسیدگی به قاچاق کالا و ارز و یک شعبه تجدیدنظر در شهرری برای رسیدگی به پرونده‌های عملیات بزرگ پلیس در انبارهای جنوب تهران خبر داد.

رونمایی از کتاب قدرت لابی صهیونیستی در ایتالیا در نمایشگاه مطبوعات

نشست بررسی نقش لابی‌های یهودی در جلب حمایت غرب از اسرائیل در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات برگزار و در آن از کتاب قدرت لابی صهیونیستی در ایتالیا با حضور نویسنده ایتالیایی آن، پروفسور کلودیا موفا رونمایی شد.

از حضور سیاسیون در نمایشگاه مطبوعات، قصاص یک اسیدپاش، متهم شدن یک ضراب دیگر،تا ...