Home

امروز در جشنواره‌ی فیلم کوتاه چه خبر است؟

همایش بین‌المللی فیلم کوتاه، نشست زیبایی شناسی صدا، مرور آثار مریم بوبانی، نشست مسئول بخش فیلم کوتاه آلمان و شب کتابخوانی از مهمترین برنامه‌های 19 آبان ماه روز دوم سی و سومین جشنواره فیلم کوتاه تهران است.

چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵
امروز در جشنواره‌ی فیلم کوتاه چه خبر است؟

به گزارش ایسنا،طبق گزارش رسیده؛در دومین روز جشنواره سی و سوم، همایش بین المللی «فیلم کوتاه؛ گذشته، حال، آینده» با ارائه مقالات پذیرفته شده به کار خود پایان می‌دهد. این برنامه از ساعت 9 تا 13 در سالن 2 در حال برگزاری است.

از ساعت 15:30 نشست تخصصی «زیبایی شناسی صدا» توسط بهروز شهامت و با اجرای امیر سحرخیز در سالن 2 برگزار می‌شود.

از ساعت 17:30 نشست بررسی آثار مسابقه ملی (داستانی و تجربی) در سالن 2 برگزار خواهد شد. در همین سالن از ساعت 19:30 «یوتا ویله» مسئول بخش فیلم کوتاه آلمان به گفت‌وگو با مخاطبان می‌پردازد و سپس از ساعت 21:30 نشست بررسی آثار مسابقه ملی (مستند) با موضوع نشست «راهکارهای امکان حضور فیلم مستند در فستیوال‌های بین‌المللی» با حضور آرش لاهوتی، مستندساز برگزار می‌شود.

در سالن 3 از ساعت 19:30 شب کتاب و کتابخوانی با حضور جواد مجابی، کامبیز روشن روان، مجید قیصری، محمدرضا زمانی و ... برگزار می‌شود. در این مراسم بخش هایی از مستند «پسرک چشم آبی» محصول مشترک خانه کتاب و انجمن سینمای جوانان ایران به نمایش در می‌آید و بسته فرهنگی شامل کتاب و فیلم مستند «پسرک چشم آبی» به شرکت‌کنندگان اهدا می‌شود.

در سالن 4 از ساعت 17:30 آثار مریم بوبانی مرور می‌شود. در این برنامه فیلم‌های «امضا»، «پوتین»، «طبق عادت همیشگی» و «گناه آخر» به نمایش در می‌آید.

برنامه روز دوم سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به شرح زیر است:

سالن یک

ساعت 13:30 - مسابقه سینمای ایران / مستند:

ده، چهار و نیم، سه و نیم/ مهدی حیدری / 30 دقیقه / آمل

مریم، فصل آخر / طیبه بابایی / 30 دقیقه / کرمانشاه

چغامیش / آریان عطارپور / 27 دقیقه / تهران

مامان فریده و باباحسین / شیرین قره داغی / 6 دقیقه / تهران

ساعت 15:30 - مسابقه بین الملل

پرنده پسر / سرژ فننکو / داستانی / 4 دقیقه / هلند

سرنوشت ماری / استیو کاتیو / داستانی / 18 دقیقه / فرانسه

میهمان ناخوانده / دلفینِ پری – ما / انیمیشن / 11 دقیقه / فرانسه

بعدی / اودی زامبرانو ترانکاسو / تجربی، داستانی / 5 دقیقه / اسپانیا

خواننده مراسم تشیع جنازه / تان هوانگ / مستند / 14 دقیقه / ویتنام

شکننده / آرس سیلان / داستانی / 18 دقیقه / سوئیس

کت جادویی / جک اوشئا / انیمیشن، داستانی / 8 دقیقه / ایرلند

ساعت 19:30 - مسابقه سینمای ایران/ داستانی

دشمنِ درون / امبر- ایندیا بوردن /  داستانی / 15 دقیقه / ایالات متحده

دریایی که باید دوستش بدارید / پاتریک والی / مستند / 28 دقیقه / اتریش

سکوت بخاطر پیت! / کای پانن / انیمیشن / 8 دقیقه / آلمان

جلوه های درختان / اندرو دنتون  / تجربی، مستند / 16 دقیقه / نیوزلند

دهانه جهنم / سمیر مهانوویچ / داستانی / 15 دقیقه / انگلستان

گلوله ای در سر/ اُرور پُفیه / انیمیشن / 8 دقیقه / فرانسه

ساعت 21:45 - مسابقه سینمای ایران/ داستانی

ماه در خانه / امیرعباس ربیعی / 15 دقیقه / تهران  

مثل باران / زهره شیرازی / 3 دقیقه / تهران  

بوم سفید / سیف الله یزدانی / 19 دقیقه / قم  

یک روز بعد / احسان همتی / 20 دقیقه / تهران  

آرداک / اسماعیل منصف / 18 دقیقه / اردبیل  

هومائیتا / فریبا نجفی / 13 دقیقه / شیراز 

سالن دو

ساعت 9- همایش بین‌المللی فیلم کوتاه (گذشته، حال، آینده)

ساعت 15:30- نشست «زیبایی شناسی صدا» با حضور بهروز شهامت و اجرای امیر سحرخیز

ساعت 17:30- بررسی آثار مسابقه ملی (داستانی و تجربی)

ساعت 19:30- نشست «یوتا ویله» مسئول بخش فیلم کوتاه آلمان

ساعت 21:30- بررسی آثار مسابقه ملی (مستند)

سالن سه

ساعت 13:30- بخش مسابقه کتاب و سینما

نارگل / زهره معتمدی / داستانی / 19 دقیقه / تهران

سلطان محمد نقاش / سید وحید حسینی نامی / مستند / 26 دقیقه / تهران

یک قوری چای / حامد پری زاده، سید میثم حسنی ،امیر رضا رشتی / داستانی / 8 دقیقه / همدان

از برای آزادی / احمد خوش نیت / پویانمایی / 4 دقیقه / تهران

حساسیت فصلی / سعید وکیلی / داستانی / 22 دقیقه / تهران

کورسو / حامد اصلانی / داستانی / 15 دقیقه / تهران

ساعت 15:30-  بخش مسابقه کتاب و سینما

آسمان را رها کن / محمد هادی هنرپیشه / داستانی / 14 دقیقه / شیراز

آثار عجم / حسن نقاشی / مستند / 30 دقیقه / تهران

خرگوش دهمی / ریحانه کاوش / پویانمایی /  8 دقیقه / اصفهان

ریشه در خاک / محمد راهبریان یزدی / مستند / 10 دقیقه / تهران

چهره غمگین من / شیوا غلامیان/ داستانی / 10 دقیقه / تهران

نیستان / ابراهیم ایرج زاد / داستانی / 13 دقیقه / تهران

اکسیدان / عباس نظام دوست / داستانی / 14 دقیقه / تهران

ساعت 17:30-  بخش مسابقه کتاب و سینما

گلدسته / محمد ثریا / داستانی / 15 دقیقه / تهران

چشم آبی / امیرمسعود سهیلی / داستانی / 18 دقیقه / مشهد

­­دمام  / رحیم مرتضی وند / داستانی / 30 دقیقه / تهران

به آینه نگاه نکن / فرهاد غلامیان / داستانی / 10 دقیقه / تهران

حفره مشترک / اسما ابراهیم زادگان / داستانی / 17 دقیقه / تهران

پیشخدمت / فرنوش عابدی / پویانمایی/ 9 دقیقه / تهران

ساعت 19:30- شب کتاب و کتابخوانی

سالن چهار

ساعت 13:30- مسابقه بین الملل

سرانگشتان / بزیل وویمن / داستانی / 17 دقیقه / بلژیک

تمرین / لیلو مانگلزدورف / تجربی / 2 دقیقه / آلمان

سِمِلی/ میرسینی آریستیدو / داستانی / 13 دقیقه / قبرس

ایوانوویچ / سرگئی بروفکف / مستند، داستانی / 18 دقیقه / روسیه

نام روز / مارچلو کینتلا ای بوینارد / داستانی / 18 دقیقه / برزیل

ضایعات آهن / والتر تورنیه / انیمیشن / 5 دقیقه / اروگوئه

آواره/ مری- لین چمبرز / داستانی/ 15 دقیقه / ایالات متحده

ساعت 15:30- مسابقه سینمای ایران / پویانمایی

رویاها در یکروز / صادق جوادی / 11 دقیقه / تهران

ساسیسم / محبوبه کریمی نژاد / 5 دقیقه / تهران

ماهی قرمز / کاوه سیستانی/ 5 دقیقه / شیراز

از سرزمین های شرقی / سارا طبیب زاده ادیبی / 5 دقیقه / تهران ( خارج از مسابقه )

لایت سایت / سیدمسلم طباطبایی / 7 دقیقه / تهران

پروانگی / علی عزیزی / 7 دقیقه / گرمسار

بزار و بردار / مرتضی بهرامی / 2 دقیقه / تهران

زمین روباه / مقداد اخوان / 2 دقیقه / تهران

تابلوهای نقاشی / باران محمدریحانی / 7 دقیقه / مهاباد

فرق من با بچه قورباغه چیه؟ / احسان نصری / 6 دقیقه / کرج

شهر من، هزار و چهارصد و... / رامین بهادری / 2 دقیقه / تهران

ایشالا / اشکان رهگذر / 4 دقیقه / تهران ( خارج از مسابقه )

پیشخدمت / فرنوش عابدی / 9 دقیقه / تهران

ساعت 17:30- مرور آثار مریم بوبانی

امضا / محمد ثریا / داستانی / 16 دقیقه / تهران

پوتین / بابک نبی زاده / داستانی/ 14 دقیقه / تهران

طبق عادت همیشگی / محمد حمزه ای / داستانی / 25 دقیقه / تهران

گناه آخر / الهام آقالری و مهدی جوزائی / داستانی / 29 دقیقه / تهران

ساعت 19:30-  سینمای بین الملل / بخش غیر رقابتی ویدئو آرت

به کجا می تونی پناه ببری؟/ جولیان سمیلیان / 9 دقیقه / ایالات متحده

فروریخته / آرتو نیه مینِن / 6 دقیقه / فنلاند

بال های مرغ مگس خوار / داستین گرلا / 2 دقیقه / ایالات متحده

جلوه های نور / اینیگو سالابریا / 18 دقیقه / اسپانیا

من اصلا متوجه نمی شوم، این روح روسی من است/ والتر آنگرر /8 دقیقه / ایالات متحده

درخت من / سالا میلیلا / 1 دقیقه / فنلاند

پاریس از روی زمین / آرنود کِهان / 10 دقیقه / فرانسه

ساعت 21:30- مسابقه بین الملل

نجوای سکوت / والنه دُ والک/ داستانی / 18 دقیقه / بلژیک

جایی برای مبارزه / ماتیاس لوتزکی / مستند / 14 دقیقه / اندونزی

صید شبانه/ آنا آلتبرگ / تجربی / 7 دقیقه / برزیل

هدیه کریسمس/ امانوئل کو / داستانی / 12 دقیقه / فرانسه

شکوفایی/ پائول شینول / مستند / 14 دقیقه / ایالات متحده

ثمره / گرهارد فونک / انیمیشن / 7 دقیقه / آلمان

بازگشت / الکسی پالویان / داستانی / 10 دقیقه / آلمان

هستی / کمال پرناک / داستانی / 10 دقیقه / ایران

سالن پنچ

ساعت 13:30- مسابقه بین الملل / اسلام و صلح جهانی

گذشته / وثاب الصگر  / داستانی / 14 دقیقه / عراق   

ﻣﺎﻝ ﻣﻦ ﺍﺳﺖ! / ﻣﺮﯾﻢ ﮐﺸﮑﻮﻟﯽ ﻧﻴﺎ / انیمیشن / 6 دقیقه / ایران

مرگ معصومیت / یونس نماز / داستانی / 6 دقیقه / ترکیه

ﻋﺮﺍﻕ ؛ ﺳﺎﻝ ﻫﺎی ﺑﻴﻢ ﻭ ﺍﻣﻴﺪ / فرشاد اکتسابی / تجربی / 3 دقیقه / ایران

سرزمین گمشده / هوارز محمد / داستانی / 9دقیقه / عراق

حریم امن / لوکا اینوسنتی / مستند / 4 دقیقه / ایتالیا

عکس / باقر الربیعی / داستانی / 6 دقیقه / عراق

رقاصک / امیر هنرمند / داستانی / 25 دقیقه / ایران

سلام / تارک رفول / مستند / 23 دقیقه / بلژیک

قضاوت / ﻣﺤﻤﺪ ﺍﺳﻔﻨﺪﯾﺎﺭی / داستانی / 14 دقیقه / ایران

فروشنده بخور / سعد العصامی / داستانی / 14 دقیقه / عراق

ساعت 15:30- مسابقه سینمای ایران  / داستانی

لام تا کام / محسن بانصیری / 23 دقیقه / تهران      

رقاصک / امیر هنرمند / 25 دقیقه / تهران  

ضد آب / داود رضائی / 15 دقیقه / تهران   

هبوط / مصطفی سیاری / 10 دقیقه / تهران   

رو به رو / امیر باشتی / 20 دقیقه / کرج 

ساعت 17:30- مسابقه سینمای ایران / داستانی

مات / محمد داودی / 28 دقیقه / مشهد   

درپیکر / مهدی آقاجانی / 24 دقیقه / تهران   

تناوب / علی خوشدونی فراهانی / 10 دقیقه / تهران    

کچ / مهرداد حسنی / 14 دقیقه / رفسنجان

آز / محمد مجلل نجار / 14 دقیقه / یزد   

ساعت 19:30- مسابقه سینمای ایران / مستند

مردم خیال / جواد تقوی / 30 دقیقه / مشهد

گروگر / مصطفی آل احمد / 23 دقیقه / تهران

گذر از غبار / فرشاد اکتسابی / 11 دقیقه / تهران

قلمرو سلطان / روح الله مولوی / 13 دقیقه / قم

تور / مسعود میرزایی و اصغر بشارتی / 15 دقیقه / قشم

ساعت 21:30- مسابقه سینمای ایران / تجربی

21 و 21 / صادق سامریی / 14 دقیقه / کرمانشاه

خودم را می کشم و تو مقصری / علی اکبر محمدخانی / 7 دقیقه / تهران

عراق؛ سال های بیم و امید / فرشاد اکتسابی / 3 دقیقه / تهران

پارکینگ / میلاد عباسی / 10 دقیقه / تبریز

من از زمین آمده ام / پوریا مرادی / 5 دقیقه / تهران

مسیر خاکستری / امیر خان پور / 5 دقیقه / تهران

999999999   / کریم عظیمی / 10 دقیقه / اردبیل

ارثیه / میسا مولوی / 8 دقیقه / تهران

مردی که اینجا نبود / عطا مجابی / 18 دقیقه / قزوین

Cymatic / تی یام یابنده / 11 دقیقه / تهران

سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران 18 تا 24 آبان به دبیری فرید فرخنده کیش در پردیس چارسو برگزار می‌شود.