تقویت توان تسهیلات‌دهی با افزایش سرمایه بانک‌ها

چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵
تقویت توان تسهیلات‌دهی با افزایش سرمایه بانک‌ها

مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: افزایش سرمایه بانک‌ها، باعث تقویت توان تسهیلات دهی و توسعه اقتصادی کشور می‌شود.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، محمدرضا حسین‌زاده مدیرعامل بانک ملی ایران در همایش دو روزه بررسی عملکرد شش ماهه اول سال ۱۳۹۵ و تبیین برنامه‌های شش ماهه دوم امسال که با حضور اعضای هیأت‌مدیره و مدیران ارشد این بانک در باشگاه آجودانیه در حال برگزاری است، با اشاره به جایگاه برجسته بانک ملی ایران در اقتصاد کشور و تاریخچه کهن آن گفت: بانک ملی ایران دارایی‌های زیادی از جمله نیروی انسانی متخصص و توانمند دارد که باید با مسئولیت‌شناسی، استفاده از فرصت‌های موجود و اهتمام همه جانبه، جایگاه این بانک ارتقا یابد.

وی با اشاره به سیر توسعه اقتصادی کشور از دهه‌های قبل تاکنون گفت: با توجه به نقش بانک‌ها در توسعه اقتصادی کشور، امکانات و توانمندی‌های بانک‌ها نیز باید همزمان با این روند ارتقا یابد ولی در حال حاضر امکانات بانک‌ها نظیر کفایت سرمایه علی‌رغم تلاش همه جانبه بانک‌ها جوابگوی رشد اقتصادی کشور و تأمین انتظارات نیست.

به گفته حسین‌زاده، افزایش سرمایه بانک‌ها که مورد تأیید مسئولان اقتصادی کشور قرار دارد، زمینه‌ساز تقویت توان بانک‌ها در پرداخت بیشتر تسهیلات و ایجاد رونق و رشد در اقتصاد کشور می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت بالای ایجاد تعادل در هزینه‌ها و درآمدها در بانکداری، خواستار برنامه‌ریزی و پیگیری مسئولان بانک برای تحقق این مهم شد.

مدیرعامل بانک ملی ایران، ایجاد انگیزه برای کارکنان را یکی از برنامه‌های در دست اقدام هیأت‌مدیره بانک عنوان کرد و گفت: با ایجاد انگیزه در کارکنان و احساس مسئولیت‌شناسی آن‌ها، قطعاً می‌توان آینده‌ای درخشان را برای بانک ترسیم کرد.

وی فرصت محدود باقی‌مانده تا پایان سال جاری را برای ارتقای وضعیت عملکردی بانک ملی ایران بسیار ارزشمند دانست و ادامه داد: برنامه‌های بازاریابی و مشتری‌مداری در افزایش منابع سپرده‌ای بانک بسیار موثر است. امروز مشتریان فقط به دنبال نرخ بیشتر سود نیستند بلکه تکریم و مشتری‌مداری در جذب آن‌ها تأثیر زیادی دارد.

مدیرعامل بانک ملی ایران با عنوان اینکه جایگاه این بانک در سراسر کشور بسیار ویژه است، گفت: مدیران استانی بانک باید با استفاده از این جایگاه، برای جذب حداکثری منابع اقدام کنند.

در این همایش اعضای هیأت‌مدیره در قالب پانل تخصصی ضمن تشریح وضعیت بانک ملی ایران در حوزه‌های مختلف، به بحث و بررسی درخصوص عملکرد ادارات امور شعب پرداختند.

تقویت توان تسهیلات‌دهی با افزایش سرمایه بانک‌ها
jkkjkjkjkj