فرهنگ‌نامه شهدای استان البرز تدوین می‌شود

شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵
فرهنگ‌نامه شهدای استان البرز تدوین می‌شود

مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری البرز گفت: حوزه هنری برای تدوین فرهنگ نامه شهدای استان از علاقه‌مندان واجد شرایط دعوت به همکاری می‌کند.

خسرو عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهارکرد: حوزه هنری البرز در نظردارد با همکاری علاقه‌مندان اقدام به تدوین فرهنگ‌نامه شهدای استان کند. بر این اساس از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان در رشته ادبیات فارسی، ادبیات نمایشی، ادبیات داستانی و افرادی که در زمینه ادبیات مقاومت به فعالیت می‌پردازند و با فضای نویسندگی آشنایی دارند در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد دعوت می‌شود تا دراین خصوص این مجموعه را یاری کنند.


وی اضافه کرد: برای این،کار اطلاعات، اسناد و مدارک مورد نظر شهدای استان از سوی حوزه هنری در اختیار علاقه‌مندان واجد شرایط قرار می‌گیرد و هریک از آنها باید یک پرونده پنج صفحه‌ای از شهدای استان تهیه کند.


عباسی گفت: این پرونده‌ها زندگی نامه، تعدادی از خاطرات و بخشی از وصیتنامه این شهیدان را در بر می‌گیرد و پس از تهیه و نگارش منتشر می‌شود. مقدمات این کار فراهم شده است و اکنون در حال همکاری با تعدادی از علاقه‌مندان در این حوزه هستیم.هر چند برای این کار فرهنگی با محدودیت زمانی چندانی رو به رو نیستیم اما در نظر داریم هر چه زودتر آن را به مرحله اجرا در آوریم.
انتهای پیام

فرهنگ‌نامه شهدای استان البرز تدوین می‌شود