جدیت IOC در پیگیری اصلاح اساس نامه و قوانین ورزشی کشورها

شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵
جدیت IOC در پیگیری اصلاح اساس نامه و قوانین ورزشی کشورها

رییس بخش روابط سازمانی و مدیریت روابط کمیته‌های ملی المپیک IOC گفت: بحث اصلاح اساسنامه‌ها و قوانین ورزشی کشورها با جدیت دنبال خواهد شد. کمیته ملی المپیک کویت نیز در حالت تعلیق به سر می‌برد و وضعیت ۱۵ کمیته ملی المپیک از لحاظ قوانین در دست بررسی و پیگیری است.

به گزارش ایسنا و به نقل از کمیته ملی المپیک، در روز پایانی اجلاس که در آن شاهرخ شهنازی دبیرکل و عاطفه اسلامیان مدیر امور بین الملل کمیته ملی المپیک به نمایندگی از ایران حضور داشتند، جروم پویوی رییس بخش روابط سازمانی و مدیریت روابط کمیته‌های ملی المپیک IOC، به تشریح اقدامات انجام شده در راستای توصیه‌های مصوب ۲۷ و ۲۸ دستور جلسه المپیک ۲۰۲۰ و الگوی اخیر ارسالی به کمیته‌های ملی المپیک و فدراسیون‌های بین‌المللی با موضوع اصول اساسی و مبانی اولیه برای همکاری بین مقامات دولتی و سازمان‌های ورزشی هر کشور و دستورالعمل‌های مربوط به عقد قراردادهای فیمابین پرداخت و همچنین اشاره کرد که بحث اصلاح اساسنامه‌ها و قوانین ورزشی کشورها با جدیت دنبال خواهد شد.
وی همچنین ضمن اشاره به کشور کویت اظهار کرد: در حال حاضر به منظور حفاظت از جنبش المپیک در برابر دخالت دولت کویت، کمیته ملی المپیک کویت در حالت تعلیق به سر می‌برد و وضعیت ۱۵  NOC   از لحاظ قوانین در دست بررسی و پیگیری است تا قوانین داخلی ورزش کشورشان و اساسنامه های خود و  فدراسیون‌های ورزشی عضو آنها، بر اساس اصول بنیادین جنبش المپیک، منشور المپیک، دستور  جلسه ۲۰۲۰، اصول مدیریت مطلوب و اصل استقلال و ملزومات فدراسیون‌های بین المللی اصلاح وسپس به تصویب مراجع بین‌المللی مربوطه برسد و امیدواریم  دولت ها هم با تعامل سازنده این روند را تسریع نمایند.

جروم پویوی در ادامه از راه اندازی یک پورتال نظارتی آنلاین خبر داد که مقرر شد جزییات آن به زودی در اختیار  کمیته‌های ملی‌ المپیک قرار گیرد.
سپس روسای کمیسیون‌ها و کارگروه‌های تخصصی انجمن کمیته‌های ملی المپیک (کمیسیون های حقوقی، ورزشکاران، روابط بین الملل، بازاریابی و منابع جدید مالی، پزشکی، جوانان)، دادگاه حکمیت ورزشی و وادا هم گزارش عملکرد یکساله خود را ارائه کردند.

در نهایت، کمیته برگزاری سی و یکمین دوره بازی‌های المپیک ریودوژانیرو، ضمن تشکر از همکاری و همراهی کلیه کشورها، آخرین گزارش خود را از برگزاری بازی‌ها و میراث ماندگار المپیک برای کشورش ارائه کرد.
 
به دنبال آن، کمیته های برگزاری بیست و سومین بازیهای المپیک زمستانی پیونگ چانگ ۲۰۱۸، سی و دومین بازیهای المپیاد توکیو ۲۰۲۰، بیست و  چهارمین دوره بازیهای  المپیک زمستانی بیجینگ ۲۰۲۲،  سومین دوره بازیهای المپیک جوانان بوینس  آیرس ۲۰۱۸،  بازیهای  المپیک  زمستانی جوانان لوزان ۲۰۲۰ ، آخرین وضعیت  آماده سازی  زیرساخت های ورزشی شهرهای میزبان و پیشرفت امور اجرایی را در قالب گزارشات مکتوب و تصویری به اطلاع حاضرین رساندند.

 انتهای پیام

جدیت IOC در پیگیری اصلاح اساس نامه و قوانین ورزشی کشورها