لوازم‌آرایشی و بهداشتی، 70 درصد کالاهای قاچاق است

شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵
لوازم‌آرایشی و بهداشتی، 70 درصد کالاهای قاچاق است

مدیرکل انتظامی و امنیتی استانداری قزوین گفت: لوازم‌آرایشی و بهداشتی 70 درصد کالاها و محصولات قاچاق را تشکیل می‌دهد.

به گزارش ایسنا، یوسف جهانی‌پور در چهارمین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز که با حضور جمعی از مسئولان در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: این میزان کشف سیگار قاچاق نسبت به مدت مشابه سال گذشته 51 درصد افزایش داشته است.
وی ادامه داد: کالاهای قاچاق ضربه مهلکی را به اقتصاد استان و کشور وارد می‌کند که تمامی دستگاه‌های ذیربط باید برای مقابله با آن وارد عمل شده و اهتمام جدی‌تری داشته باشند.
جهانی‌پور اضافه کرد: امسال هم‌چنین یک میلیون و 78 هزار و 360 لیتر فرآورده‌های نفتی قاچاق در استان کشف شد که این میزان نسبت به سال گذشته با رشد 200 درصدی روبرو بوده است.
وی، عمده کالاهای قاچاق کشف‌شده در استان قزوین را لوازم‌آرایشی و بهداشتی عنوان و یادآور شد: متأسفانه کشور ما یکی از پرمصرف کننده‌ترین کشورهای لوازم‌آرایشی بوده که 70 درصد کالاهای قاچاق را به خود اختصاص داده است.
دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قزوین به تعداد پرونده‌های تشکیل‌شده در خصوص کالای قاچاق اشاره کرد و گفت: در حال حاضر از 169 فقره پرونده وارده در خصوص کالای قاچاق، 47 پرونده در حال پیگیری بوده است.
به گفته وی، توان خرید پائین مردم متأسفانه یکی از دلایل مهم روی آوردن آنان به استفاده از کالاهای قاچاق است که این مهم از سوی مسئولان ذیربط کشور باید به‌طورجدی مورد ارزیابی و پیگیری قرار گیرد.
وی با اشاره به این‌که ارائه مجوزها باید کمی سهل‌تر شود تا عرضه‌کنندگان به سمت فروش کالاهای قاچاق روی نیاورند، ادامه داد: اگر در این راه تولید کالاهای داخلی باکیفیت و باقیمت مناسب عرضه شود علاوه برافزایش سطح فروش داخلی، به منویات مقام معظم رهبری در این خصوص نیز لبیک خواهیم گفت.
مدیرکل امنیتی و انتظامی استان قزوین در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای طرح سامانه انبارهای کالا در استان اشاره کرد و گفت: مسئولان این بخش باید چنین مواردی را همواره مورد رصد خود قرار داده و با بررسی، ارائه گزارش و کد رهگیری درصدی از سهم کالاهای قاچاق جلوگیری شود.
جهانی‌پور افزود: به‌طور قطع امروز تعدادی از شرکت‌های صنعتی استان، به‌ویژه شرکت‌های تعطیل‌شده انبار تجمیع برخی کالاها هستند که با بازرسی‌های مستمر می‌توان انگیزه آن‌ها از این کار را جویا شد.
در ادامه این نشست، هر یک از مسئولان دستگاه‌های ذیربط مطالبی را در جهت مبارزه با کالاهای قاچاق ارائه کرد.
به گزارش ایسنا، اعلام مشکلات دستگاه‌های مرتبط با نگهداری اجناس کالای قاچاق به دبیرخانه، بررسی وضعیت برخی واحدهای غیرفعال استفاده‌کننده از سوخت، ساماندهی دست‌فروشان خیابانی، ایجاد اتحاد و انسجام بیشتر در خصوص مبارزه با کالای قاچاق و تشکیل جلسه آینده با حضور استاندار و مسئولان کشوری برای رفع مشکل انبار کالا در تهران ازجمله مصوبات این نشست بود.

انتهاي پیام

لوازم‌آرایشی و بهداشتی، 70 درصد کالاهای قاچاق است