شناسایی 38 واحد آلاینده در کرمانشاه

چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۵
شناسایی 38 واحد آلاینده در کرمانشاه

مدیر کل محیط زیست استان کرمانشاه از وجود حدود 38 واحد آلاینده در کرمانشاه خبر داد و گفت: "کارخانه سیمان غرب" و "نیروگاه حرارتی بیستون" نیز جزو صنایع آلاینده کرمانشاه هستند.

غلامحسین کاظمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: هم اکنون 37 یا 38 واحد آلاینده در کرمانشاه داریم که طبق آخرین بررسی انجام شده دو واحد سیمان غرب و نیروگاه حرارتی بیستون نیز جزو این صنایع هستند.

وی با بیان اینکه عمده صنایع آلاینده کرمانشاه از واحدهای کوچک هستند، یادآوری کرد: کارخانه‌های سنگ شکن، کارخانه‌های آسفالت، مرغداری‌ها و گاوداری‌ها و ... عمده واحدهای آلاینده کرمانشاه را تشکیل می‌دهند.

به گفته این مسئول، اکثر واحدهای صنعتی بزرگ کرمانشاه به سیستم پایش لحظه‌ای آنلاین مجهزند و میزان خروجی آنها به صورت مستمر پایش می‌شود.

مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه هیچ اغماضی برای واحدهای آلاینده نداریم، خاطرنشان کرد: به این واحدها فرصت اصلاح سیستم داده می‌شود و اگر اصلاح انجام شود، از لیست صنایع آلاینده خارج می‌شوند، در غیراینصورت بر اساس قانون با آنها برخورد خواهد شد.

کاظمی وضعیت هوای شهر کرمانشاه را از نظر آلاینده‌ها مناسب دانست و تاکید کرد: در طرح بررسی جامعی که برای کرمانشاه و اسلام‌آبادغرب انجام دادیم و همچنین بر اساس خروجی که از ایستگاه‌های سنجس آلودگی هوا دریافت می‌کنیم، میزان آلاینده‌های کرمانشاه در سطح استاندارد است.

وی خاطرنشان کرد: عمده عامل آلودگی هوا در کرمانشاه مربوط به ریزگردها است و از نظر سایر آلاینده‌ها مانند ترکیبات گوگرد و نیتروژن در شرایط استاندارد قرار داریم.

شناسایی 38 واحد آلاینده در کرمانشاه
jkkjkjkjkj