نحوه فعالیت بیمارستان‌های دولتی در تعطیلات این هفته

دوشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۵
نحوه فعالیت بیمارستان‌های دولتی در تعطیلات این هفته

معاون اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه به جز عید نوروز در سایر ایام تعطیل تمامی مراکز دولتی، بستری، آموزشی و درمانی در کل کشور فعالند، گفت: در حوزه سرپایی نیز مراکز به صورت نسبی فعالند؛ چراکه ممکن است برخی پزشکان متخصص به مرخصی بروند و شاید برخی تخصص‌ها در مراکز درمانی فعال نباشند که البته این موضوع در نوبت‌دهی‌ها مشخص می‌شود.

دکتر علی شهرامی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره نحوه فعالیت مرکز درمانی، درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های دولتی در ایام تعطیل، گفت: باید توجه کرد که به جز تعطیلات عید نوروز که بلندمدت است، در بقیه ایام تعطیل تمامی مراکز دولتی، آموزشی و درمانی کل کشور فعال هستند.

وی با بیان اینکه همچنین در روزهای تعطیل اقدامات جراحی فوری انجام می‌شود، گفت: البته اعمال جراحی انتخابی کم انجام می‌شود؛ چراکه این اعمال پیگیری‌هایی دارد که نمی‌توان در روزهای تعطیل آنها را انجام داد.

شهرامی ادامه داد: در عین حال مراکزی که در قالب طرح تحول نظام سلامت برایشان پزشک مقیم در نظر گرفته شده، در روزهای تعطیل نیز متخصص مقیم در آنها حاضر است و در مراکز آموزشی نیز رزیدنت‌های ارشد حضور دارند و پزشکان در بیمارستان‌ها آنکال هستند و  نمی‌توانند در روزهای تعطیل از شهر خارج شوند.

معاون اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه البته ما روزهای سه شنبه و پنج شنبه را روز کاری محسوب می‌کنیم و مراکز ما کاملا فعال هستند، گفت: در حوزه سرپایی نیز بسته به سیاست‌های دانشگاه‌ها عمل می‌شود. در عین حال روزهای تعطیل بیمارستان‌ها در حوزه سرپایی به صورت نسبی فعالند؛ چراکه ممکن است برخی پزشکان متخصص به مرخصی روند و شاید برخی تخصص‌ها در مراکز درمانی فعال نباشند که البته این موضوع در نوبت دهی‌ها مشخص می‌شود. بر این اساس امیدواریم به این شکل بتوانیم در خدمت مردم بوده و در این روزها شرمنده آنها نشویم.

شهرامی با تاکید بر اینکه در این مدت اورژانس با تمام نیرو در خدمت مردم است، گفت: به هیچ عنوان در اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی کاهش حجم ارائه خدمات را نداریم و همه پرسنل‌مان حضور دارند. اگر هم به کسی مرخصی داده شده باشد، باید نیرویی جایگزینش شود.

وی تاکیدکرد: بنابراین کاهش نیرو و خدمات اورژانس در تعطیلات وجود ندارد. در عین حال مردم می‌توانند در صورت داشتن شکایت در این روزها با شماره ۱۵۹۰ تماس گرفته و شکایت‌شان را مطرح کنند.

نحوه فعالیت بیمارستان‌های دولتی در تعطیلات این هفته