امدادرسانی به بیش از ۳۰۰ تن در کولاک و سیلاب

جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵
امدادرسانی به بیش از ۳۰۰ تن در کولاک و سیلاب

معاون عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر ضمن تشریح گزارشی از عملکرد امداد و نجات در حوادث سیل و آبگرفتگی، برف و کولاک و توفان در کشور از امدادرسانی به بیش از ۳۰۰ نفر در این حوادث خبر داد.

شاهین فتحی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به  گزارش‌های دریافتی از امدادرسانی هلال احمر به حوادث سیل و آبگرفتگی در سطح کشور گفت: از روز گذشته تا ساعت ۱۲:۳۰ امروز جمعه امدادگران در شش استان آذربایجان غربی، اصفهان، ایلام، خوزستان، کردستان و لرستان عملیات انجام داده و هم اکنون در ٧شهر و روستا عملیات نجات در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در این عملیات‌ها به ۵۱ نفر امداد رسانی شده است، گفت: از ۱۱ واحد مسکونی نیز تخلیه آب انجام شده است.

به گفته معاون عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر، ۶۹ نفر در غالب ۱۶ تیم در این عملیات‌ها حضور دارند.

فتحی با اشاره به گزارش اولیه از امداد رسانی در برف و کولاک در کشور نیز  گفت: طی همین مدت نیز در پنج استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری و گلستان عملیات امدادرسانی در برف و کولاک انجام شده و در مجموع این عملیات‌ها، به ۲۵۵ نفر امدادرسانی شد.

وی با بیان اینکه ۲۱ نفر در غالب هفت تیم در این ماموریت حضور دارند، گفت: طی این مدت ۹۶ خودرو نیز از برف رهاسازی شده است.

معاون عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به وقوع توفان در بخشی در مناطق استان مازندران افزود:‌از بامداد امروز جمعه تا ساعت ١٢:٣٠ صبح امروز دو شهرستان نکا و سوادکوه تحت تاثیر توفان قرار گرفتند که در حال حاضر سه تیم سه نفره مشغول ارزیابی در شش شهر و روستا هستند.

امدادرسانی به بیش از ۳۰۰ تن در کولاک و سیلاب