گران کردن ارز برای تأمین بودجه پذیرفتنی نیست

جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵
گران کردن ارز برای تأمین بودجه پذیرفتنی نیست

امام‌جمعه ایلام با بیان اینکه تنها راه مقابله با تحریم‌ها پاسخ کوبنده است، گفت: مجلس شورای اسلامی باید به گستاخی‌های آمریکا پاسخ قاطع دهد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمدنقی لطفی» در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ایلام، با اشاره به دهم آذرماه سالروز شهادت شهيد آیت‌الله سيد حسن مدرس، اظهار کرد: شهید مدرس از شخصیت‌های برازنده ایران اسلامی بود و اگر مجلس در طول تاریخ ایران به‌ عنوان یک مجلس معرف، شناخته شد با نام و فعالیت‌های شهید مدرس است.

وی با بیان اینکه مدرس فریاد عدالت‌خواهی سر می‌داد و در برابر ظلم و ستم ایستادگی می‌کرد، افزود: شهید مدرس الگوی نهضت ایران اسلامی است و هیچ‌گاه خود را به مال و دینا نفروخت لذا نمایندگان مجلس ما باید از این مرد بزرگ الگو بگیرند.

لطفی در ادامه به روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: نیروی دریایی ارتش نماد عزت و اقتدار ملت ایران در جهان است و به فرموده رهبر انقلاب، نیروی دریایی باید هم‌ تراز ملت ایران باشد و امنیت را در دریاها خصوصاً برای کشتی‌رانی ایجاد کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام در ادامه با بیان اینکه متأسفانه نسبت به برخورد با حقوق ‌بگیران نجومی اقدامی صورت نگرفت است، خاطرنشان کرد: حقوق‌های نجومی سرقت از بیت‌المال است و مسئولان قضایی اعلام کردند که هیچ لیستی از افراد حقوق‌بگیر نجومی به دستگاه قضایی نرسیده است.

وی ادامه داد: دریافت حقوق‌های نجومی در شان نظام نیست و حقوق‌های نجومی خزانه کشور را خالی کرده است لذا مسئولان با این پدیده زشت و ناپسند برخورد قاطع کنند و نتیجه برخوردها را هم به اطلاع مردم برسانند.

لطفی در ادامه با تأکید بر اینکه گران کردن ارز برای تأمین بودجه پذیرفتنی نیست، تصریح کرد: تنها راه مقابله با تحریم‌ها پاسخ کوبنده است و مخصوصاً مجلس شورای اسلامی باید به گستاخی‌های آمریکا پاسخ قاطع دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام گفت: برجام هیچ دستاوردی برای ایران نداشت و برای طرف مقابل به‌ عنوان یک پیروزی محسوب شد بنابراین دستگاه دیپلماسی باید از این بیشتر با استکبار و طرف‌های مذاکره‌ کننده مسامحه نکند و پاسخ کوبنده دهد.

گران کردن ارز برای تأمین بودجه پذیرفتنی نیست