بانک پارسیان بزرگ‌ترین سامان‌دهنده موسسات غیرمجاز است

شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵
بانک پارسیان بزرگ‌ترین سامان‌دهنده موسسات غیرمجاز است

مدیرعامل بانک پارسیان گفت: مجمع بانک پارسیان تا دوماه آینده به منظور افزایش سرمایه با مجوز سازمان بورس برگزار و سرمایه بانک پارسیان به ۵۰۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، کوروش پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان در مراسم نمادین دوازدهمین سالروز عرضه سهام بانک پارسیان در بورس با بیان اینکه وجود موسسات غیرمجاز شرایط پولی کشور را برهم زده‌اند، افزود: این نهادها نیازی به ارائه گزارش و پرداخت نرخ قانونی ندارند و همچنین با پرداخت سود با نرخ‌های مورد نظر خود در رقابت با بازار متشکل پولی باعث آسیب به بانک‌های خصوصی شده‌اند.

وی با بیان اینکه بانک پارسیان با نظارت بانک مرکزی بزرگ‌ترین سامان دهنده موسسات غیرمجاز شده است، تاکید کرد: در جلسه‌ای هر کدام از بانک‌ها بخشی از مشکلات موسسات غیرمجاز را بر عهده گرفتند و عاملیت بزرگ‌ترین آن‌ها یعنی تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج بر عهده بانک‌ پارسیان قرار گرفت که تا اردیبهشت امسال ۹۷ درصد و تاکنون ۹۹ درصد از آن انجام شده است.

پرویزیان با اشاره به اینکه وضعیت کنونی بانک‌ها به دلیل بالابودن نرخ سپرده‌ها مناسب نیست، گفت: وضعیت بانک‌ها به دلیل بالابودن نرخ سودهای بانکی مناسب نیست و این شرایط از سویی با نرخ سود سپرده بالا و از سوی دیگر با افزایش هزینه‌ها عمیق‌تر شده است.

مدیرعامل بانک پارسیان درباره برنامه توسعه شعب این بانک گفت: اکنون بانک پارسیان ۳۱۳ شعبه و باجه دارد که به زودی تا ۴۵۰ شعبه گسترش پیدا می‌کند.

وی درباره مسئولیت‌های اجتماعی بانک‌ پارسان نیز گفت: نوسازی ناوگان تاکسی‌های فرسوده، آب‌رسانی به شهرها و روستاها، گازرسانی به استان‌های کشور، خرید تضمینی گندم و طرح‌ها و پروژه‌های دیگر در حوزه‌های داخلی و بین‌المللی و ارزی از اقدامات موثر در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی است که بانک پارسیان در آن مشارکت داشته است.

همچنین وی به حضور بانک در طرح‌های ملی به ویژه طرح‌های نفت و گاز اشاره و تاکید کرد: میدان نفتی یاران از پروژه‌هایی است که با تامین مالی توسط بانک پارسیان اجرا شد.

به گفته پرویزیان بانک پارسیان در حوزه ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان نیز فعال بوده و در این راستا بسیاری از این شرکت‌ها مشتری بانک پارسیان هستند و از دو هزار و ۱۴۹ شرکت ثبت‌نامی ۳۳۰ شرکت برابر با ۱۵ درصد از این گونه شرکت‌ها جزو مشتریان این بانک هستند.

وی در حوزه تسهیلات قرض‌الحسنه افزود: تاکنون بیش ازیک هزار و ٦٠٠ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج از سوی بانک پرداخت شده است.

مدیرعامل بانک پارسیان با اشاره به ارائه تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط بیان کرد: در این راستا برنامه‌ریزی پرداخت ٥ هزار میلیارد تومان تسهیلات بود که تاکنون عملکرد بانک پرداخت ٤ هزار و ٧٠٠میلیارد تومان بوده است.

پرویزیان درباره حوزه محصولات بانک پارسیان نیز گفت: زنجیره ارزش ارائه خدمات به مشتری‌های بانک روز به روز بیشتر می‌شود و در این راستا نخستین سوپرمارکت بانک‌ پارسیان در شهریورماه امسال افتتاح شد.

در مراسمی نمادین در ۱۳ آذرماه، دوازدهمین سالروز عرضه سهام بانک پارسیان در بورس اوراق بهادار تهران، اعلام آغاز معاملات به کورش پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان سپرده شد تا با نواختن زنگ معاملات، دادوستد سهام در بورس اوراق بهادار تهران آغاز شود.

بانک پارسیان با سرمایه ۲۳هزار میلیارد ریال و ارزش بازار ۲۷هزار میلیارد ریالی، جزو ۵۰ شرکت بزرگ بورس تهران است.

این در حالی است که صنعت بانک و موسسات اعتباری دارای ۱۱ ناشر در بورس تهران است و به لحاظ ارزش بازار در رتبه دوم قرار دارد.

بانک پارسیان بزرگ‌ترین سامان‌دهنده موسسات غیرمجاز است