«رادیو جمعه» شب یلدا را کوتاه می‌کند

دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵
«رادیو جمعه» شب یلدا را کوتاه می‌کند

رادیو جمعه‌ای‌ها با ویژه‌برنامه «یلدا و لبخند» به مناسبت شب یلدا، تلاش می‌کنند لحظات مفرحی را برای شنوندگان رادیو ایران فراهم کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه رادیویی ایران، ساجد قدوسیان - تهیه‌کننده ویژه برنامه «شب یلدا» - با اعلام این خبر گفت: مردم و شنونده‌های رادیو ایران می‌توانند از دورهمی‌های شب یلدایشان عکس گرفته و آن را برای برنامه ارسال کنند و شاهد عکس‌های ارسالی در رادیو نمای ایران باشند.

قدوسیان درباره بخش‌های مختلف این برنامه گفت: در هر یک ساعت مسابقه ضرب‌المثل مرتبط با شب یلدا توسط مجریان برنامه علیرضا جاویدنیا و ابوالفضل آقاخانی پخش می‌شود. همچنین در انتهای هر ساعت با صدای گویندگان مطرح رادیو همچون سرور پاکنشان، بهروز رضوی، منوچهر والی‌زاده و امیر نوری تفالی به دیوان حافظ زده می‌شود.

تهیه‌کننده این برنامه گفت: به دلیل استقبال مردم از شخصیت «کمال همنشین» با اجرای منصور اسکندری، «کمال همنشین» شب یلدا مهمان رادیو جمعه‌ای‌هاست.

همچنین در طول برنامه بازیگران پیشکسوت رادیو جمعه همچون عباس محبی، اصغر سمسارزاده، شوکت حجت و فرانک رفیعی ... وارد استودیو شده و دورهمی را تشکیل می‌دهند.

جمشید مشایخی، علی زند وکیلی و رضا رویگری از مهمان‌های ویژه دورهمی شب یلدای رادیو ایران هستند.

قدوسیان با بیان اینکه در شب مهر نمایش کوتاه طنز و طنز آهنگ‌ها چاشنی برنامه خواهند بود، تصریح کرد: از هنرمندان قدمی برنامه‌های  طنز رادیو نظیر منوچهر نوذری، فرهنگ مهرپرور و مولود کنعانی نیز یادی خواهد شد.

وی ادامه داد: از آن جا که هر شب ساعت ۲۱:۴۵ برنامه شب بخیر کوچولو از رادیو ایران پخش می‌شود، فضای برنامه طوری طراحی شده که مریم نشیبا، بانوی قصه ها در شب یلدا راس این ساعت برای بچه‌ها قصه یلدا بگوید.

گزارش از شهرستان‌ها درباره مراسم شب یلدا از دیگر بخش‌های این برنامه است.

قدوسیان خاطرنشان کرد: مردم و شنونده‌های خوب رادیو ایران می‌توانند از دورهمی‌های شب یلدایشان عکس گرفته و آن را برای برنامه ارسال کنند و شاهد عکس‌های ارسالی در رادیو نمای ایران باشند.

ویژه برنامه «یلدا و لبخند» سه‌شنبه بعد از اذان مغرب تا ساعت ۲۳ از آنتن رادیو ایران پخش خواهد شد.

رادیو فرهنگ با یلداگرام مهمان شب یلدای شنوندگان

رادیو فرهنگ شب یلدا (سه شنبه ۳۰ آذر) از ساعت ۲۱ تا ۲۴ با ویژه برنامه «یلداگرام» مهمان درازترین شب سال خواهد بود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی رادیو فرهنگ، ویژه‌برنامه یلداگرام، ویژه شبِ یلدا گروه تاریخ و اندیشه است و از ۹ تا ۱۲ شب با بخش‌های مختلف مثلِ گروه موسیقی ملکی‌ها، زنده محلی، بررسی یلدا در ادبیات با محمد حسین متولیان، بررسی موسیقی و یلدا با رضا دربندی و گزارش‌های متنوع از ایران و مناطق مختلف روی آنتن می‌رود.

«یلدا گرام»، بسته فرهنگی و کهن در مقابل همه این شبکه‌های اجتماعی است که با محوریت فرهنگ دور هم‌نشینی و اهمیت خانواده و دوری از فضای مجازی پخش می‌شود.

تهیه‌کنندگان نازنین حاج سیف الله، شهره احمدوند، گویندگان:علیرضا تابان، سکینه ارجمندی، حسام مزینانی، برنامه‌ریز: مریم اویسی، گزارشگران: فاطمه باقری، اکرم شاکری، مسعود فیروزی، نویسنده: سمیه  نازنینی، آیتم ساز: فاطمه تابعین، مریم یوسفی عوامل برنامه‌اند.

«رادیو جمعه» شب یلدا را کوتاه می‌کند