توزیع شیر در مدارس خراسان رضوی آغاز شد

چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵
توزیع شیر در مدارس خراسان رضوی آغاز شد

آموزش و پرورش خراسان رضوی به عنوان اولین استان در سطح کشور توزیع شیر در مدارس را آغاز کرد.

به گزارش ایسنا، علیرضا کاظمی امروز 8 دی ماه در مراسم آغاز توزیع شیر در مدارس استان که در محل دبستان امام سجاد (ع) برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به کمبود نقدینگی و اعتبار، توزیع شیر در مدارس با تاخیر آغاز شده است، اما سیاست‌گذاری کرده‌ایم که به تعداد نوبت‌های توزیع شیر در سال گذشته برسیم اگرچه در این راستا با توجه به زمان امتحانات و تعطیل بودن مدارس در پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها محدودیت‌های زمانی وجود دارد.

وی ادامه داد: با رویکرد توجه به حاشیه شهر و مناطق محروم و با تمرکز بر مدارس شبانه‌روزی پنج نوبت در هفته و در سایر مدارس چهار مرتبه در هفته شیر توزیع خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به اینکه در سال جاری سازمان دانش‌آموزی استان متولی توزیع شیر در مدارس است، گفت: قرار بر این است که قسمتی از فعالیت‌های این سازمان به فرهنگ‌سازی برای مصرف شیر اختصاص یابد همچنین با توجه به اینکه توزیع شیر یک فعالیت اجتماعی است که در مدارس با مشارکت دانش‌آموزان انجام می‌گیرد از اعضای تشکل‌های دانش‌آموزی می‌خواهیم که برای این حرکت فرهنگی و آموزشی به آموزش و پرورش کمک کنند.

کاظمی با اشاره به کسب رتبه اول استان در توزیع شیر از نظر کمی و کیفی طی سال گذشته، اظهار کرد: در سال گذشته 64 میلیون پاکت شیر در آموزش و پرورش استان با اعتبار 35 میلیارد تومان توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه از نظر زمان توزیع شیر نیز در سال گذشته رتبه اول را در سطح کشور کسب و در نیمه دوم مهر ماه به عنوان اولین استان توزیع شیر را آغاز کرده‌ایم، ادامه داد: از نظر جامعه مخاطبین نیز تمام افرادی که چه در آموزش و پرورش و چه در خارج از آن به طور مثال مدارس بهزیستی و ...مشغول به تحصیل بوده‌اند همچنین همکاران را تحت پوشش قرار دادیم و با توزیع یک میلیون و 200 هزار پاکت شیر  در هر نوبت رکورد جامعه مخاطبین را شکستیم.

وی افزود: در سال گذشته به طور متوسط 60 نوبت توزیع شیر در مدارس انجام شده است در حالی که میانگین کشوری 50 نوبت است، از نظر کیفیت نیز با نظارت‌های دستگاه‌های کیفی نظیر شبکه‌های بهداشت، سازمان استاندارد و ... شیر با کیفیت توزیع کرده‌ایم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به اینکه شعار آموزش و پرورش استان تعلیم و تربیت تمام ساحتی است، اظهار کرد: یکی از ساحت‌های مهم تعلیم و تربیت ساحت تربیت‌بدنی و زیستی است، هنگامی می‌توانیم دانش‌آموزان خوب تحویل جامعه دهیم که تن و روان سالم داشته باشند بنابراین دانش‌آموزان باید یاد بگیرند که چگونه بدن خود را قوی کنند و آن پرورش دهند.
انتهای پیام

توزیع شیر در مدارس خراسان رضوی آغاز شد