تذکر نماینده سنندج به دانش آشتیانی درباره قراردادی‌های استان

دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵

نماینده مردم سنندج در مجلس درباره تعیین تکلیف قراردادی‌های آموزش و پرورش این استان به وزیر آموزش و پرورش تذکر داد.

به گزارش ایسنا، سید احسن علوی نماینده مردم سنندج در تذکری به وزیر آموزش و پرورش و مسئولان سازمان برنامه و بودجه گفت: اعتبارات آموزش و پرورش در سال ۹۵، ۱۴۰۰ میلیارد تومان بوده، که برای سال ۹۶ پیش بینی ۳۲۰ میلیارد شده است و این به معنای عدم پرداخت غذای دانش آموزان، دوره های شبانه روزی، قراردادی ها و پرداخت مبالغ برق، گاز و غیره است.

وی افزود: این مساله در استان های محروم مثل کردستان مشکل اساسی ایجاد کرده و مدارس بدهکار و بعضا با تعطیلی مواجه شده اند. بنابراین درخواست دارم که حتما از طریق وزارت آموزش و پرورش و  سازمان برنامه و بودجه تدابیری اندیشیده شود.

نماینده مردم سنندج در مجلس همچنین در تذکر دیگری به وزیر آموزش و پرورش گفت: قراردادی‌های استان هنوز تعیین تکلیف نشده اند و کردستان تنها استانی است که هنوز بلاتکلیفی است وعلی رغم بارها تذکر تا به حال اقدام موثری انجام نشده است.

این نماینده مجلس در تذکر دیگری به وزیر نیرو درباره سهمیه آب کشاورزی اظهار کرد: تاکنون مشکل آب کشاورزان حل نشده است و وزیر نیرو و معاونان وی باید اقدام جدی به عمل آورند.

علوی در پایان در تذکری از رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) تقاضا کرد، که در مورد مدیریت کمیته امداد کردستان بررسی های لازم را انجام داده و جابجایی به عمل آورد.

تذکر نماینده سنندج به دانش آشتیانی درباره قراردادی‌های استان