نماز از مهم‌ترین عناصر سازنده ایمان است

جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵
نماز از مهم‌ترین عناصر سازنده ایمان است

امام جمعه موقت رشت با بیان این‌که نماز یکی از مهم‌ترین عناصر سازنده ایمان است، گفت: تقوا از ایمان قوی نشات می گیرد و تمرین عبودیت است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین «شفیعی زاده» در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، میلاد امام حسن عسگری(ع) را گرامی‌داشت و افزود: امام یازدهم دوران سختی داشت، چون خلفای جور عباسی از ظهور امام زمان(ع) خبر داشتند لذا امام حسن عسگری(ع) وظیفه مخفی کردن و مراقبت از فرزندش را داشت و سرانجام در سن 28 سالگی به شهادت رسید و غیبت امام زمان(عج) آغاز شد.

وی در ادامه به شرایط نامناسب اقتصادی مردم و کاهش ارزش پول ملی اشاره و تصریح کرد: این تصور وجود داشت که مسأله برجام به تقویت بازار پول و ارز ایران کمک می کند، اما همچنان اقتصاد کشور از این توافق بی‌نصیب مانده و بهبود شرایط برای مردم ملموس نیست.

شفیعی زاده با بیان این‌که فساد اقتصادی به معیشت مردم فشار وارد کرده است، گفت: باید منافذ فساد را ببندیم و اجازه ندهیم بیش از این به مردم فشار اقتصادی وارد شود. کشور به انسان های مومن و انقلابی نیاز دارد که در اراده ثابت قدم باشند و استفاده از توان علمی داخلی را سرلوحه اقدامات خود جهت بهبود شرایط اقتصادی قرار دهند.

این کارشناس دینی کشتار مردم و اقدامات تروریستی را محکوم دانست و خاطرنشان کرد: امروز شرایط منطقه به نفع مسلمانان است و دنیا آمریکا را مسئول همه اتفاقات و اقدامات تروریستی می داند. به اذعان همه اندیشمندان غربی، ایران و راهبرد نظام پیروز منطقه است.

وی با اشاره به ادعای دولت عربستان در مقابله با ایران، یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران در سایه تدابیر مقام معظم رهبری و توکل به خدا در همه عرصه‌ها پیروز است و دشمنان شکست خورده هستند.

نماز از مهم‌ترین عناصر سازنده ایمان است