آیت‌الله رفسنجانی چهره‌ای خدمت‌گزار به اسلام و انقلاب بود

یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با تسلیت درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، گفت: مرحوم آیت‌الله رفسنجانی چهره‌ای خدمت‌گزار به اسلام و انقلاب به‌شمار می‌رود.

آیت‌الله اسدالله ایمانی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن عرض تسلیت ارتحال آیت‌الله رفسنجانی به مردم، جامعه روحانیت و مسئولان نظام اسلامی، گفت: آیت‌الله رفسنجانی از چهره‌هایی بود که از آغاز حرکت انقلاب در مسیر امام(ره) و همراه امام(ره) بود و همواره برای پیروزی انقلاب و پیشبرد نظام تلاش و فعالیت کرد.

ایمانی گفت: ارتباط مرحوم آیت‌الله رفسنجانی با امام راحل(ره)، رابطه شاگرد و استاد و مقلد و مریدی بود و به طور کامل از امام(ره) اطاعت داشتند.

او اضافه کرد: آن مرحوم، نسبت به رهبر معظم انقلاب هم ارتباط بسیار خوب و صمیمانه‌ای داشت و من خود شاهد بودم که در دوره اول خبرگان رهبری این ارتباط وجود داشت و در زمان مطرح شدن مسئله رهبری رهبر معظم انقلاب، بخشی از آن با صحبت‌های ایشان همراه بود و نکاتی که ایشان از امام و شهادت شهود داشتند.

وی با تصریح این‌که تاریخ زندگی آیت‌الله رفسنجانی این معنا را کاملا تایید می‌کند، گفت: مقام معظم رهبری نیز همواره از ایشان و خدمات ایشان تقدیر داشتند و تا آخرین لحظات نیز این قدردانی ادامه داشت.

ایمانی با بیان این‌که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز بسیار به مقام معظم رهبری علاقه داشت و نزدیک بود و تا آخرین لحظات این تعبیر را به کار می‌برد که رهبر انقلاب عشق من است و علاقه من به ایشان بهترین ارتباطی است که در دنیا بین دو نفر وجود دارد.

امام جمعه شیراز با تاکید بر این‌که آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی از چهره‌های مبارز، خدمت‌گزار و تاثیرگذار در انقلاب و نظام اسلامی بود، گفت: آیت‌الله رفسنجانی تاثیر خود را خصوصا در 2 کتاب قهرمان مبارزه با استکبار که در مورد امیرکبیر نوشت و کتاب کارنامه سیاه استعمار که در مورد فلسطین نوشت، به خوبی برجا گذاشت.

او با بیان این‌که آیت‌الله هاشمی این کتاب‌ها را در دوران رژیمی جبار که همه‌گونه ارتباطی با رژیم صهیونیستی داشت، نوشته و منتشر کرده بود، گفت: من به خوبی یاد دارم که در ابتدای ورودم به حوزه علمیه قم، شاهد موجی از تجلیل و تمجید و تقدیر در میان حوزویان و طلاب و فضلا به واسطه انتشار این 2 کتاب به راه افتاده بود.

ایمانی تصریح کرد: کتاب‌های آیت‌الله رفسنجانی در آن دوران روح تازه‌ای در کالبد مردم و طلاب دمیده بود.

امام جمعه شیراز گفت: مرحوم آیت‌الله رفسنجانی، در تمام مقاطع انقلاب با رشادت، ایستادگی و تحمل زندان و تبعید، همراه انقلاب بود و تمام مشکلات را به‌جان خرید و در دوران پس از پیروزی انقلاب هم در دوران دفاع مقدس به‌عنوان جانشین فرماندهی کل قوا، اقدامات فراوانی را پیگیری کردند.

ایمانی تاکید کرد که رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام همواره حضوری مداوم و تاثیرگذار در انقلاب و نظام اسلامی داشتند.

آیت‌الله رفسنجانی چهره‌ای خدمت‌گزار به اسلام و انقلاب بود
jkkjkjkjkj