نقش آیت‌الله رفسنجانی در تحقق آرمان‌های انقلاب غیرقابل انکار است

یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵

نماینده مردم آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه شهرستان مراغه گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی می گفتند: "در ایران دو نفر مانند من و رهبری را پیدا نمی کنید که تا این اندازه نزدیک به هم باشند، رهبر معظم انقلاب، عشق من است"، آیت الله هاشمی رفسنجانی یار همیشگی رهبر معظم انقلاب بودند.

 آیت الله محمدتقی پور محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا درگذشت یار دیرین امام (ره) و رهبری را تسلیت گفت و اظهار کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی در پیشبرد اهداف امام راحل و انقلاب از شخصیت‌های طراز اول نظام محسوب می‌شوند و نقش ایشان در تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران غیر قابل انکار است.

وی افزود: ایشان در سال‌های مبارزه از چیزی فروگذار نکردند و علاوه بر عرصه مبارزه سیاسی که منجر به دستگیری و زندانی شدن وی در راه آرمان های اسلام و انقلاب شد، در عرصه‌های دیگری هم چون رسیدگی به خانواده‌های زندانیان سیاسی نیز نقش جدی داشتند.

وی خاطرنشان کرد: ایفای نقش در مسئولیت‌های مختلف نشان داد که ایشان عجین در انقلاب هستند، مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی انقلاب اسلامی ایران را مولودی می‌دانست که در میلاد آن نقش داشته است و در پاسداری از آرمان‌های انقلاب، آماده بود آبرو و حیثیت خود را نیز فدا کند.

پورمحمدی با بیان این‌که  من شخصیتی والاتر و نزدیک‌تر از آیت الله هاشمی رفسنجانی به رهبر معظم انقلاب سراغ ندارم، گفت: اگر تاریخ انقلاب اسلامی ایران را بنویسیم، آقای هاشمی قابل حذف نیست، وی چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب شخصیت تاثیرگذاری بوده است.

نقش آیت‌الله رفسنجانی در تحقق آرمان‌های انقلاب غیرقابل انکار است