Home

زاینده‌رود روایتگر داستان اصفهان است

رییس جهاد دانشگاهی واحد اصفهان گفت: زاینده‌رود از لحاظ اهمیت و تأثیر در زندگی و روحیه شهروندان، فاصله زیادی با دیگر مسائل معیشتی و نیازهای مردم شهر دارد بنابراین رسیدگی به مسئله‌ زاینده‌رود وظیفه همه‌ نهادها و ارگان‌های فرهنگی و اجتماعی است.

دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵
زاینده‌رود روایتگر داستان اصفهان است

به گزارش ایسنا،  محمود مراثی صبح امروز (دوشنبه) در نشست خبری دومین دوره از جشنواره دوسالانه سراسری دانشجویی داستان کوتاه زاینده‌رود، اظهار کرد: واقعیتی که نباید از آن غافل باشیم اهمیت محیط‌زیست و تأثیر آن در زندگی ما است. محیط‌زیست امروز به یکی از مهم‌ترین مشکلاتی تبدیل شده که کل کشور و به ‌طور خاص اصفهان نیز با آن دسته وپنجه نرم می‌کند و لازم است این اهم مورد توجه همه‌ قرار گیرد.

وی با بیان اینکه زاینده‌رود روایتگر داستان اصفهان است، ادامه داد: بحران خشک‌سالی در سال‌های اخیر صدمات بسیاری در زمینه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی به شهر وارد کرده است. این مسئله در معاونت پژوهشی و مرکز افکار سنجی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان مورد بررسی قرار گرفته و نتایج آن مهر تاییدی بر این امر است.

رییس جهاد دانشگاهی واحد اصفهان ادامه داد: جهاد دانشگاهی برای بحران خشکسالی دغدغه داشته و برای حل آن با تمام نیرو و در تمام جهات فرهنگی، علمی، اجتماعی و... در حال تلاش هستیم.

وی افزود: جشنواره دانشجویی داستان کوتاه زاینده‌رود نیز در راستای همین تلاش‌ها و همچنین تداوم جریان‌های ادبی و تأکید بر امر خلاقیت و نقش صناعت در داستان کوتاه و با هدف کشف استعدادهای نو و تقدیر و حمایت از خالقان آثار ادبی برگزار می‌شود.

محمود مراثی با اشاره به استقبال خوب دانشجویان از دوره اول این جشنواره گفت: در دوره پیش رو علاوه بر استقبال خوبی که از جشنواره شده و همچنین حمایت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی، از حمایت مرکز آفرینش‌ها ادبی قلمستان در سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری نیز برخوردار هستیم.