زاینده‌رود روایتگر داستان اصفهان است

دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵
زاینده‌رود روایتگر داستان اصفهان است

رییس جهاد دانشگاهی واحد اصفهان گفت: زاینده‌رود از لحاظ اهمیت و تأثیر در زندگی و روحیه شهروندان، فاصله زیادی با دیگر مسائل معیشتی و نیازهای مردم شهر دارد بنابراین رسیدگی به مسئله‌ زاینده‌رود وظیفه همه‌ نهادها و ارگان‌های فرهنگی و اجتماعی است.

به گزارش ایسنا،  محمود مراثی صبح امروز (دوشنبه) در نشست خبری دومین دوره از جشنواره دوسالانه سراسری دانشجویی داستان کوتاه زاینده‌رود، اظهار کرد: واقعیتی که نباید از آن غافل باشیم اهمیت محیط‌زیست و تأثیر آن در زندگی ما است. محیط‌زیست امروز به یکی از مهم‌ترین مشکلاتی تبدیل شده که کل کشور و به ‌طور خاص اصفهان نیز با آن دسته وپنجه نرم می‌کند و لازم است این اهم مورد توجه همه‌ قرار گیرد.

وی با بیان اینکه زاینده‌رود روایتگر داستان اصفهان است، ادامه داد: بحران خشک‌سالی در سال‌های اخیر صدمات بسیاری در زمینه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی به شهر وارد کرده است. این مسئله در معاونت پژوهشی و مرکز افکار سنجی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان مورد بررسی قرار گرفته و نتایج آن مهر تاییدی بر این امر است.

رییس جهاد دانشگاهی واحد اصفهان ادامه داد: جهاد دانشگاهی برای بحران خشکسالی دغدغه داشته و برای حل آن با تمام نیرو و در تمام جهات فرهنگی، علمی، اجتماعی و... در حال تلاش هستیم.

وی افزود: جشنواره دانشجویی داستان کوتاه زاینده‌رود نیز در راستای همین تلاش‌ها و همچنین تداوم جریان‌های ادبی و تأکید بر امر خلاقیت و نقش صناعت در داستان کوتاه و با هدف کشف استعدادهای نو و تقدیر و حمایت از خالقان آثار ادبی برگزار می‌شود.

محمود مراثی با اشاره به استقبال خوب دانشجویان از دوره اول این جشنواره گفت: در دوره پیش رو علاوه بر استقبال خوبی که از جشنواره شده و همچنین حمایت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی، از حمایت مرکز آفرینش‌ها ادبی قلمستان در سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری نیز برخوردار هستیم.

زاینده‌رود روایتگر داستان اصفهان است