آیت الله هاشمی در عرصه سیاسی کشور حضور موثر داشتند

سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵
آیت الله هاشمی در عرصه سیاسی کشور حضور موثر داشتند

احمد مسجد جامعی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی نیم قرن نقشی اساسی را در تحولات ایران و منطقه ایفا کردند.

احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با ایسنا در حاشیه مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی، مهمترین ویژگی ایشان را جامعیت دانست و گفت: ایشان نشان دادنده بودند که هیچ گاه هیجان زده نشده و صبور هستند و در شرایط مختلف می‌توانستند متانتشان را حفظ کنند.

وی افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی هیچ گاه هیجانات معمولی را که بعضا در سایرین می‌بینیم در سخنان و رفتارشان بروز ندادند. ایشان شخصیت برجسته‌ای در حوزه سیاست بودند و سال‌های متمادی در عرصه سیاسی کشور حضور موثر داشتند، همچنین همواره برای مسائل تحلیل داشتند و اطلاعات تاریخی‌شان درباره ایران بسیار زیاد بود و در عین حال نیم قرن نقش اساسی در تحولات ایران و منطقه ایفا کردند.

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: بنابراین از این جهت آیت الله هاشمی رفسنجانی شخصیت فوق العاده‌ای بودند و پیشگویی‌ها و نظراتشان در حوزه مسائل منطقه بعضا شگفت آور است و طبعا فقدان شخصیتی با این ویژگی‌ها برای کشور بسیار تلخ است.

آیت الله هاشمی در عرصه سیاسی کشور حضور موثر داشتند