امضای دفتر یادبود درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی توسط رئیس مجلس سنای الجزایر

سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵
امضای دفتر یادبود درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی توسط رئیس مجلس سنای الجزایر

رییس مجلس سنای الجزایر با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران در این کشور آفریقایی، دفتر یادبود درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را امضاء کرد.

به گزارش ایسنا، عبدالقادر بن صالح، رئیس مجلس سنای الجزایر، به نمایندگی از سوی عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور این کشور، به همراه رمطان لعمامره وزیر امور خارجه و بومدین قناد مدیرکل آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه، با حضور در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در الجزیره و امضای دفتر یادبود رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، مراتب تسلیت خود، رئیس جمهور، دولت و ملت الجزایر را به مقام معظم رهبری، رئیس جمهور، دولت و ملت ایران و خانواده ایشان اعلام  کرد.

بن صالح که شخصیت دوم الجزایر پس از رئیس جمهور  این کشور است، پس از امضای دفتر یادبود، طی گفت‌وگویی با رضا عامری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در الجزایر با بیان خاطراتی از آن فقید سعید، اظهار کرد: با فقدان ایشان، جمهوری اسلامی ایران و امت اسلامی شخصیتی را از دست داد که محور وحدت و همدلی و حافظ ارزش‌های اسلامی بود و برای حاکمیت ارزش‌های انسانی بسیار تلاش کرد.

به گزارش سفارت ایران در الجزایر ، رئیس مجلس سنای الجزایر، مرحوم هاشمی رفسنجانی را شخصیتی حکیم و مدبر و نقش ایشان در تاریخ معاصر ایران را بارز و غیرقابل انکار توصیف کرد.

رضا عامری، سفیر کشورمان در الجزایر نیز ضمن قدردانی از حضور وی و وزیر امور خارجه و همراهان در محل سفارت و تشکر از پیام تسلیت و همدردی رئیس جمهور الجزایر، با اشاره به خدمات ارزشمند آن فقید به اسلام و انقلاب اسلامی، گفت: اطمینان داریم ایران و الجزایر در سایه حکمت و درایت رهبران دو کشور، مسیر پیشرفت و سعادت دو ملت مسلمان و انقلابی را تا فتح کامل قله‌های ترقی و پیروزی طی خواهند کرد.
 به گزارش ایسنا، سفارت ایران در الجزایر با نیمه افراشته کردن پرچم جمهوری اسلامی ایران، اقدام به گشایش دفتر یادبودی به مدت 3 روز در محل سفارت کرده که در اولین روز آن، تعدادی از سفرای خارجی مقیم و شخصیت‌های الجزایری با حضور خود و ابراز همدردی، این ضایعه را به مقام معظم رهبری، دولت و ملت ایران تسلیت گفتند.

امضای دفتر یادبود درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی توسط رئیس مجلس سنای الجزایر