"زندانیان آزاد شده گوآنتانامو می‌خواهند به تروریست‌ها بپیوندند"

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
"زندانیان آزاد شده گوآنتانامو می‌خواهند به تروریست‌ها بپیوندند"

یکی از قانون‌گذاران مطرح آمریکا هشدار داد اطلاعات جدید نشان می‌دهد زندانی‌های آزاد شده گوآنتانامو تلاش می‌کنند تا به نبردهای تروریستی بپیوندند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشتیدپرس، اد رویس، رییس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به باراک اوباما، رییس جمهوری در حال کناره گیری این کشور گفت که این کمیته گزارش جدیدی را از جامعه اطلاعاتی کشور دریافت کرده که نشان می‌دهد افرادی که به تازگی و اخیرا از زندان گوآنتانامو به سایر کشورها منتقل شده‌اند تلاش می‌کنند تا به گروه‌های تروریستی و فعالیت‌های اینچنینی بپیوندند.

وی گفت که این گزارش همچنین نشان می‌دهد این افراد به کشورهایی منتقل شده‌اند که برای توقف این گونه افراد برای پیوستن به فعالیت‌های تروریستی ضعیف هستند.

اد رویس ادامه داد: با توجه به این گزارش جدید، من بار دیگر از شما می‌خواهم تا هرچه سریعتر جلوی این انتقال‌ها را بگیرید و اقداماتی را برای جلوگیری از پیوستن این افراد به گروه‌های تروریستی انجام دهید، چون آنها تهدیدی برای امنیت ملی‌ آمریکا به شمار می‌روند.

با وجود مخالفت‌های دیرینه جمهوری‌خواهان با انتقال زندانیان گوآنتانامو به یک کشور دیگر و آزادی آنها، باراک اوباما به این کار مبادرت ورزیده است.

یکی از مقام‌های ارشد دولت واشنگتن از اشاره به جزئیات این نامه و گزارش جدید امتناع کرد اما گفت که دولت این گزارش را به خوبی مطالعه کرده و با تمام توان خود برای مقابله با تهدیدهای احتمالی علیه آمریکا استفاده می‌کند.

رییس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا به کشوری که این بازداشتی‌ها به آن منتقل شده‌اند، اشاره‌ای نکرد و دفتر وی نیز از دادن جزئیات امتناع کرده است.

"زندانیان آزاد شده گوآنتانامو می‌خواهند به تروریست‌ها بپیوندند"