حسن توجه آیت‌الله هاشمی به محیط زیست

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵

مدیرکل حراست سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: توجه جدی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به محیط زیست در مجمع تشخیص مصلحت نظام، همه ملت ایران را مدیون کرده است و امیدوارم همه بتوانیم راه ایشان که همان راه امام خمینی(ره)، انقلاب و مقام معظم رهبری است را ادامه دهیم.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان، رضا جزینی‌زاده امروز در جمع کارکنان حفاظت محیط زیست استان همدان، ضمن تسلیت رحلت حضرت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به عموم کارکنان محیط زیست، از ایشان با عنوان مجاهدی خستگی‌ناپذیر، یار صدیق حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و مردم شریف ایران یاد کرد و افزود: آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی روحانی مبارز، اندیشمند، منعطف و مصلح بود که استواری‌اش در مقابل شداید و مصائب مثال‌زدنی است.

وی خطاب به کارکنان محیط زیست همدان اظهار کرد: به عنوان کارگزاران و کارمندان دولت، زیر ذره‌بین مستقیم مردمی هستیم که به ما اعتماد کرده و نگاه امیدوارانه دارند و نباید اجازه دهیم این نگاه تغییر کند بنابراین صداقت، پاک‌دستی و کارآیی از مهمترین اصولی است که در ستاد این سازمان بر آنها تأکید می‌شود.

جزینی‌زاده بیان کرد: تعامل فرابخشی و نگاه علمی و کاربردی به محیط زیست با محوریت طرح ارزیابی زیست‌محیطی برای ما راهگشا خواهد بود و با مشارکت جدی مردم و اعتماد و اعتقاد به همه توده‌های مردمی، خواهیم توانست گام‌های بزرگی در راه حفظ محیط زیست برداریم.

وی ادامه داد: اگر به مردم اعتماد کنیم و با دید مناسب، همراهی خوب و تعریف شده و دور از بروکراسی اداری با آنها مواجه شویم، پیشرفت‌های خوبی حاصل خواهد شد در غیر این‌صورت زحمات و تلاش‌های ما عقیم خواهد ماند.

وی با بیان اینکه مشارکت مردم در همه اموری که به آنان اعتماد کردیم، نتایج خوبی داشته است، افزود: محیط زیست مستثنی از سایر مؤلفه‌های جامعه نبوده و به طور قطع حضور مردم در حفظ محیط زیست شگفتی‌ساز خواهد بود.

مدیرکل حراست سازمان حفاظت محیط زیست، تمدن، معنویت و جنبش اجتماعی را از سرمایه‌های اصلی مردم ایران دانست و خاطرنشان کرد: لازم است از این توان استفاده خوبی در جهت تحقق اهداف محیط زیستی ببریم چرا که هر جا حضور مردم ضرورت داشته است، حماسه‌ها رقم خورده و برای نمونه می‌توان از حماسه 8 سال دفاع مقدس و حضور پرشور مردم در انتخابات سرنوشت‌ساز یاد کرد.

وی با بیان اینکه رویکرد و سیاست سازمان حفاظت محیط زیست، همراهی با سازمان‌های مردم نهاد است، اضافه کرد: دیدگاه‌های تنگ‌نظرانه در این زمینه، همراهی سمن‌ها را از ما می‌گیرد و در این صورت در این قطار در ایستگاه آخر تنها خودمان می‌مانیم بنابراین باید بیش از پیش با اقشار مردم، همراهی توأم با ارزش‌مداری و احترام به ایده‌های آنان داشته باشیم.

وی بیان کرد: با ابلاغ سیاست‌های کلی محیط زیست از سوی مقام معظم رهبری به سران سه قوه، رویکرد زیست‌محیطی دولت تدبیر و امید و حضور پرتلاش و خدمت بی‌منت دکتر ابتکار به عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، شرایط مناسبی در زمینه جلب مشارکت و توجه عمومی به مقوله محیط زیست ایجاد شد که لازم است تا فرصت مهیاست، محیط زیست را به جایگاه اصلی خود برسانیم و قدردان این نعمت باشیم.

وی با بیان اینکه بزرگ‌منشی، لطافت طبع و همدلی مردم استان همدان زبانزد است، از کارکنان حفاظت محیط زیست استان همدان خواست در جهت ارتقای محیط زیست، اجرای قوانین و مقررات زیست محیطی و اداری و هم‌دلی و هم‌افزایی گام بردارند.

جزینی‌زاده حراست را به عنوان خانه دوم کارکنان در جهت ایجاد امنیت روحی، روانی و شغلی آنان دانست و صیانت از منابع مادی و معنوی سازمان با رویکرد پیشگیرانه بر اساس دستور دکتر ابتکار را از وظایف این اداره‌کل عنوان کرد.

وی در پایان سخنانش برخورد جدی با همه عوامل و گلوگاه‌های فساد را از اولویت‌های کاری حراست دانست و گفت: محور کار ما در حراست، قانون، شرع و اخلاق است و نمی‌گذاریم حقی از کسی زائل شود.

به گزارش ایسنا، مدیرکل حراست سازمان حفاظت محیط زیست کشور در سفر یک‌روزه خود به همدان، ضمن شرکت در شورای اداری اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان، در جلسه‌ای با حضور نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد نیز شرکت کرد و ضمن استماع گزارش آنان و آشنایی با مشکلات سازمان‌های مردم نهاد محیط زیستی همدان، به بیان نقطه‌نظرات خود درباره مسائل طرح شده پرداخت.

حسن توجه آیت‌الله هاشمی به محیط زیست