داوود امیریان پس از«آقای شهردار» «ضربه شاهین» را می‌نویسد

پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵
داوود امیریان پس از«آقای شهردار» «ضربه شاهین» را می‌نویسد

داوود امیریان که به تازگی کتاب «کودکستان آقا مرسل»او راهی بازار شده،از نگارش داستان زندگی شهید علی‌اکبر شیرودی خبر داد.

به گزارش ایسنا، این نویسنده مجموعه داستانی را بر اساس زندگینامه شهید شیرودی با عنوان احتمالی «ضربه شاهین» نوشته است. مجموعه داستان‌هایی بر اساس زندگی‌نامه فرماندهان دوران دفاع مقدس با عنوان «قصه فرماندهان» در انتشارات سوره مهر منتشر می‌شود و امیریان این کتاب را در این مجموعه نوشته است.

داوود امیریان پیشتر نخستین کتاب این مجموعه را با عنوان «آقای شهردار» مربوط به شهید مهدی باکری نوشته بود. او در داستان‌های کوتاه کتاب «آقای شهردار»، نوع‌دوستی، دلسوزی و مسئولیت‌پذیری باکری را در سال‌های نوجوانی به تصویر ‌کشیده است؛ زمانی که او با وجود سرمای شدید، کتش را به ایوب، نوجوان محروم و یتیم می‌دهد و به همین دلیل، سرما می‌خورد و اسیر بیماری می‌شود. داستان‌ها او را تا مبارزات انقلابی در ماه‌های منتهی به بهمن ۵۷ و سپس جنگ و لحظه شهادت همراهی می‌کنند و امیریان از به‌ کار بردن طنز در خمیرمایه داستان‌های کوتاه خود غفلت نمی‌کند. شخصیت‌هایی نقش‌های فرعی را برای پیشبرد داستان بازی می‌کنند و رفتارهای طنزی از خود بروز می‌دهند که به شیرینی داستان‌ها می‌افزاید.

به تازگی نیز کتاب «کودکستان آقا مرسل» که اثری در امتداد رمان جنگی و طنز «گردان قاطرچی»های این نویسنده است در نشر کتابستان معرفت راهی بازار شده است. برخی شخصیت‌های رمان «گردان قاطرچی‌ها» در «کودکستان آقا مرسل» این نویسنده حضور دارند و ماجراهای آن را پیش می‌برند.

رمان «گردان قاطرچی‌ها»ی امیریان در سال ۹۲ برگزیده بخش کودک و نوجوان جایزه کتاب سال و جایزه کتاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شد.

این نویسنده به تازگی  کار نگارش مجموعه طنز «حمله تدارکاتی» با موضوعیت ادبیات پادیداری و اثر کمیک‌استریپ «ماموریت غیرممکن» ویژه انتشارت پلاک ۸ را به پایان برده است. «حمله تدارکاتی» اثری است که با نگاهی طنز به فعالیت‌های نیروهای تدارکاتی و آن‌هایی که در پشت جبهه در خدمت رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بوده‌اند پرداخته است. کمیک‌استریپ «ماموریت غیر ممکن» این نویسنده هم به فعالیت‌های همین تدارکاتچی‌ها در تامین آب و غذای رزمندگان می‌پردازد.

داوود امیریان پس از«آقای شهردار» «ضربه شاهین» را می‌نویسد