ساخت یک هزار کلاس درس در هرمزگان

شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵

مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس هرمزگان گفت: در 3 سال گذشته 260 پروژه با بیش از یک هزار کلاس درس در استان با صرف بالغ بر 150 میلیارد تومان ساخته شده است.


 
 بندرعباس - خبرنگار کیهان:
ماشاءالله قاسمی اظهار داشت: در مهرماه امسال نیز 71 پروژه با 401 کلاس درس و  اعتباری افزون بر چهار هزار و 200 میلیارد ریال توسط نوسازی مدارس در هرمزگان تحویل داده شود.
وی با اشاره به برخی مشکلات مدارس هرمزگان، گفت: 390 آموزشگاه در قالب دو هزار و 900 کلاس درس دو شیفته هستند و از طرفی با توجه به احداث 54 هزار واحد مسکن مهر در استان نیاز است که یک هزار و  800 کلاس درس برای دانش‌آموزان استان احداث شود.
قاسمی با اشاره به وجود یک هزار و 800 کلاس درس تخریبی در استان، خاطرنشان کرد: منابع خیران و اعتباراتی که بنیاد برکت در مناطق محروم گذاشته را به سمت مدارس تخریبی سوق دادیم و تاکنون نتیجه بخش بوده، اما همچنان برای سرعت بخشی به نوسازی کلاس‌های غیرایمن نیازمند تخصیص اعتبار هستیم.
قاسمی ادامه داد: اداره کل نوسازی مدارس استان 166 پروژه در قالب 811 کلاس درس با زیربنای 170 هزار متر مربع را در دست اجرا دارد که برای تکمیل این فضاها به یک هزار و 350 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان با اشاره به منابع دولتی مصوب در دولت اظهار داشت: در طول فعالیت این دولت بیش از یک هزار و 730 میلیارد ریال اعتبار (ملی و استانی) مصوب شد که از این میزان بیش از هزار میلیارد ریال تخصیص یافت.
وی گفت: 59 پروژه آموزشی با 199 کلاس درس و صرف 28 میلیارد تومان اعتبار در 3 سال اخیر از محل اعتبارات بنیاد برکت و سایر نهادها در استان اجرا شده است.
ساخت یک هزار کلاس درس در هرمزگان