۶۹ شهید و ۱۰۰مجروح بر اثر ۴ انفجار تروریستی در بغداد

شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵

انفجار‌های تروریستی جداگانه در دو منطقه پایتخت عراق، ۶۹ شهید و بیش از ۱۰۰ مجروح برجای گذاشت.


به گزارش راشاتودی، تروریست‌ها دیروز با انفجار انتحاری و انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در شمال و جنوب بغداد، غیرنظامیان را هدف قرار دادند. انفجار در شمال بغداد و در منطقه «الشعب» خونین‌تر بود و به تنهایی جان ۳۹ غیرنظامی را گرفت. این انفجار که به شیوه انتحاری صورت گرفت، حدود 70 مجروح نیز برجای گذاشت.دیروز همزمان در یک منطقه مسکونی جنوب بغداد نیز یک خودروی بمب‌گذاری شده منفجر شد و به شهادت هشت نفر و جراحت ۲۵ تن دیگر انجامید.
سومین انفجار که ساعاتی پس از این دو انفجار رخ داد، بر اثر خودروی بمب‌گذاری شده در شهرک الصدر در شرق بغداد صورت گرفت که در پی آن 19 نفر شهید و 25 نفر دیگر زخمی شدند.
انفجار چهارم نیز در محله الامین در شرق بغداد رخ داد، این در حالی است که یک منبع امنیتی عراق صحت خبر این انفجار را رد کرد
گروه داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفت. این گروه تروریستی هفته گذشته در مناطق  مختلف بغداد و حومه آن، دست به حملات تروریستی مشابهی زده و جان حدود 100 نفر را گرفته است.
عملیات نیروهای دولتی
به گزارش تسنیم، نیروهای مسلح عراق متشکل از بسیج مردمی، عشایر و نظامیان ارتش طی عملیاتی در شمال‌غرب منطقه «البغدادی» واقع در استان «الانبار»، سه روستا را از کنترل داعش خارج کردند.
نیروهای دولتی در شهرستان «تل‌ عفر» (شمال عراق) هم طی عملیاتی، یک تونل 500 متری داعش را منهدم کردند. تروریست‌ها از این تونل برای حمل تسلیحات استفاده می‌کردند. طی دیروز در مناطق مختلف شمال عراق نیز ده‌ها تروریست در حملات هوایی و یا زمینی ارتش عراق به هلاکت رسیدند.
تحولات سیاسی
خبر دیگر اینکه «حیدر عبادی» نخست‌وزیر عراق، در منزل «سلیم الجبوری» رئیس پارلمان این کشور با نمایندگان فراکسیون‌های اهل تسنن مجلس عراق دیدار و آخرین تحولات سیاسی و امنیتی این کشور را با آنها در میان گذاشت.
پیش از این، برخی نمایندگان حضور خود در مجلس را به برآورده شدن خواسته‌های آنها مثل افزایش بودجه مربوط به آوارگان، مشروط کرده بودند.مدتی است که اوضاع سیاسی عراق سر و سامانی ندارد. تحصن شماری از نمایندگان مجلس و تظاهرات خیابانی طرفداران جریان «صدر» به بهانه مخالفت با ترکیب کابینه جدید عبادی، علت این بی‌سر و سامانی است.
از: کیهان
۶۹ شهید و ۱۰۰مجروح بر اثر ۴ انفجار تروریستی در بغداد