تهدید همزمان آمریکا و آل سعود /اسد نرود، کشتارها ادامه می‌یابد!

یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵

همزمان با تهدیدات وزرای خارجه آمریکا و عربستان به قتل‌عام بیشتر مردم سوریه در صورت مخالفت با طرح برکناری «بشار اسد»، تروریست‌های تکفیری یک محله مسکونی شهر «حلب» را با گازهای سمی هدف قرار دادند.


سرویس خارجی-
«برکناری بشار اسد» بار دیگر شعار وزرای خارجه حامی تروریسم در مذاکرات مقدماتی بود که سه‌شنبه در «وین» برگزار شد و همین شعار باعث شد که مذاکرات نتیجه ندهد و زمان مذاکرات سوری- سوری مشخص نشود.
بحران سوریه دارای دو سطح بیرونی و درونی است و روند تحولات بر اساس یک تقسیم کار نانوشته به جلو می‌رود، به این ترتیب که، در داخل خاک سوریه نیروهای رزمی و تروریست‌ها با هم سرگرم نبرد هستند. اما، قرار است که سرنوشت سیاسی این کشور در بیرون از مرزها رقم بخورد و این مسئله اکنون دیگر بر کسی پوشیده نیست.
رجزخوانی‌های «جان کری» و «عادل الجبیر» وزرای خارجه آمریکا و عربستان در وین هم در همین چارچوب معنا پیدا می‌کند.
جان کری برای فضاسازی رسانه‌ای، مدعی شد که همه طرف‌ها با تشکیل حکومت انتقالی در سوریه موافق هستند. با توجه به اینکه منظور از پذیرش دولت انتقالی، موافقت با برکناری اسد است، معنای اظهارات وزیر خارجه آمریکا این است که حتی نمایندگان دولت سوریه هم با برکناری بشار اسد از پست ریاست جمهوری موافق هستند! که مشخص می‌شود حرف جان کری حرف بی‌ربطی است.
وزیر خارجه آمریکا سپس گفت که از همه اهرم‌های فشار در سوریه برای برکناری بشار اسد استفاده می‌کند. وی با زبان تهدیدآمیز افزود: اسد و حامیان وی بدانند که هرگز برنده این جنگ نخواهند بود و تا زمانی که بر ادامه جنگ اصرار دارند و توافق سیاسی را به بحث نمی‌گذارند، در امنیت نخواهند بود... حماقت در تشدید تنش‌ها می‌تواند به نابودی کامل سوریه و ایجاد مشکلات بزرگتر در منطقه و جاهای دیگر بینجامد.
این اظهارات کری که توسط خبرگزاری صدا و سیما مخابره شد، با اظهارات مشابه سابق وی فرق دارد و به نظر می‌رسد که آمریکا احتمالا خواب‌های بدتری را بر مردم مظلوم سوریه دیده است، خواب‌هایی که معمولا به دست تروریست‌های تکفیری یا همان مخالفان میانه‌رو! تعبیر می‌شوند.
«عادل الجبیر» هم تندتر از قبل حرف زد و در حالی که به خاطر موضع‌گیری تند واشنگتن، دلگرم‌تر از گذشته رجزخوانی می‌کرد، اظهار داشت: رئیس‌جمهور سوریه یا از راه مسالمت‌آمیز یا با زور، قدرت را ترک خواهد کرد... اگر نظام اسد به توافق‌های جامعه جهانی پاسخ مثبت ندهد، در آن صورت، ما دنبال طرح‌های جایگزین خواهیم بود و هر اقدامی که بتوان انجام داد، مورد بررسی قرار می‌دهیم!
الجبیر در این سخنان به افزایش حمایت نظامی از مخالفان (تروریست‌های تکفیری) دولت دمشق، به عنوان یکی از گزینه‌ها اشاره کرد. البته این گزینه‌ای است که طی روزهای اخیر به اجرا درآمده است و آل سعود به همراه مقامات آنکارا، تروریست‌ها را در استان حلب سوریه به پیشرفته‌ترین سلاح‌ها از جمله تانک و موشک‌های موسوم به «میلان» مجهز کرده است.
در مجموع، لحن کلام وزرای خارجه آمریکا و عربستان به تنهایی نشان می‌دهد که تروریست‌ها در سوریه (و عراق) شرایط مساعدی ندارند و حتی سلاح‌های پیشرفته هم نمی‌توانند جلوی پیشروی‌های ارتش‌های سوریه و عراق و مبارزان مقاومت و بسیج مردمی را بگیرند.
در حال حاضر بیش از 90 درصد کمک‌های مالی و تسلیحاتی آمریکا و عربستان به تروریست‌ها از خاک ترکیه و با مساعدت کامل مقامات آنکارا صورت می‌گیرد.
در نشست وین نیز «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه این قضیه را به «مولود چاووش اوغلو»، همتای ترک خود متذکر شد.
اما، چاووش اوغلو در واکنش گفت که اگر مسکو بتواند حمایت ترکیه از تروریست‌های داعش را ثابت کند، او از پست خود استعفا خواهد داد.
حمله شیمیایی
همزمان با اظهارات تهدیدآمیز جان کری و عادل الجبیر در وین، شورشیان منطقه «شیخ مقصود» حلب را با گلوله‌های حاوی گاز سمی خفه‌کننده هدف قرار دادند!
یک منبع نظامی سوریه با اعلام این خبر، اظهار داشت که در حال حاضر نمی‌توان در ارتباط با شمار کشته‌ها یا زخمی‌ها آماری ارائه کرد.
به نظر می‌رسد که طی روزهای آتی حملات مشابه به مناطق مسکونی سوریه شدت یابد و سلاح‌های جدیدی که الجبیر حرفش را زد، احتمالا بخشی از آنها شیمیایی هستند.
علی‌رغم این تهدیدات و جنایات، پیشروی ارتش سوریه همچنان ادامه دارد و احتمالا طی روزهای آتی خبرهای خوشی را در مورد پیشروی ارتش سوریه و مقاومت در «خان طومان» و اتوبان دمشق- قنیطره خواهیم شنید. مثل دیروز که ارتش و نیروهای مقاومت توانستند منطقه «الحداده» در شمال «لاذقیه» را از لوث تروریست‌ها پاکسازی کنند.
از: کیهان
تهدید همزمان آمریکا و آل سعود /اسد نرود، کشتارها ادامه می‌یابد!
jkkjkjkjkj