تعطیلی کارخانه‌ها زیبنده استان یزد نیست

سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵

امام جمعه یزد با بیان اینکه زیبنده نیست کارخانه‌های کاشی در استان یزد یک به یک تعطیل شده و دیگر صنایع نیز حال و روز خوبی نداشته باشند، گفت: مسئولان و نهادها باید برای رفع این مشکلات برنامه‌ریزی داشته باشند.


آیت‌الله محمدرضا ناصری با تاکید بر اینکه ادارات نباید بر مشکلات مردم بیفزایند، اظهار داشت:  ادارات زیرمجموعه وزارتخانه تعاون، کار و امور اجتماعی باید مشکل اشتغال جامعه را حل کنند اما متاسفانه نه تنها مشکلی حل نشده بلکه عملکرد آنها مشکلی بر مشکلات مردم افزوده است.
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در زمینه بازاریابی و به ویژه در کشورهای دیگر کاری انجام نشده زیرا کارخانه‌های ما اطلاعی از اوضاع دنیا ندارند و آیا این بازاریابی غیر از وظیفه مسئولان است و چرا باید ترکیه و چین جای ما را در بازارهای دنیا بگیرند.
امام جمعه یزد افزود: اکنون بازار میوه روسیه آماده است، باید پرسید که آیا کسی از ایران به این کشور برای بازاریابی مراجعه کرده است؟ اگر بخواهیم اقتصاد مقاومتی ایجاد کنیم، باید تحرک داشته باشیم و دنیا را بشناسیم و بازاریابی کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گلایه از برخی ارگان‌ها که مصرف گاز و برق و آب کشور را با برخی کشورهای دیگر مقایسه می‌کنند، گفت: می‌گویند مصرف برق و گاز ما با فلان کشور که گاهی دمای آن تا 50 درجه زیر صفر هم می‌رسد برابر یا کمتر است، اما باید گفت که این آمار را همه می‌توانند بگویند اما وظیفه مسئول و نهاد مربوطه این است که به ان کشور رفته و ببینند آنها چکار می‌کنند که مصرفشان زیاد نیست و بیاید در کشور خودمان عمل کنند.
از: کیهان
تعطیلی کارخانه‌ها زیبنده استان یزد نیست