جودو تشنه آرامش است

چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵

پرونده رقابت‌های کسب سهمیه المپیک بعد از دو سال رقابت ماراتن گونه جودوکاران کشورهای مختلف عصر دوشنبه با معرفی سهمیه‌های قطعی ریو ۲۰۱۶ به پایان رسید.


با پایان يافتن رقابتهای مسترز مکزیک، آخرین رده‌بندی بهترین‌های جودو جهان برای معرفی سهمیه‌های قطعی اعلام شد که طی آن حضور سه جودوکار ایرانی در این رقابت‌ها قطعی شد. بر اساس قوانین فدراسیون جهانی جودو در هر وزن ۲۲ نفر جودوکار برتر از طریق سیستم رنکینگ به صورت مستقیم سهمیه حضور در المپیک را دريافت می‌کنند. از سهمیه قاره‌ای هم جودوکاری که بالاترین رنکینگ را دارد یک سهمیه به کشورها تعلق می‌گیرد.
بر همین اساس و طبق آخرین رده‌بندی که شب گذشته بعد از پایان رقابتهای مکزیک از سوی IJF اعلام شد سعید ملایی با همان ۶۴۰ امتیاز قبلی به همراه جواد محجوب با ۷۸۳ امتیاز هر دو با رنکینگ ۲۱ به صورت مستقیم جواز حضور در المپیک را دريافت کردند. ضمن اینکه در وزن ۶۶- کیلوگرم علیرضا خجسته بعداز کسب نقره آسیا و ۲۴۰ امتیاز و رنکینگ ۶۴ از سهمیه قاره‌ای جواز حضور در المپیک ۲۰۱۶ را کسب کرده است.  رقابت‌های جودو در بازی‌های المپیک با حضور ۵۶۴ جودوکار در هفت وزن مردان و زنان برگزار خواهد ‌شد. تیم ملی جودو ایران بعد از غیبت در المپیک ۲۰۱۲ لندن، این بار با سه جودوکار به ریو ۲۰۱۶ اعزام می‌شود.
نیاز جودو به آرامش
در چنین شرایطی، گواری سرپرست فدراسیون جودو می‌گوید جودو امروز بیشتر از پول یا هر چیز دیگر نیاز به آرامش دارد. گواری در تازه‌ترین صحبت‌های خود تاکید کرد: با توجه به نزدیکی المپیک و شرایط فعلی احساس می‌کنم جودو بیشتر از اینکه به پول یا امکانات دیگر احتیاج داشته باشد، تشنه آرامش است. واقعا خانواده فهیم این رشته را دعوت به آرامش می‌کنم و امیدوارم همه در این مورد دست به دست هم بدهند.
وی ادامه داد: جلسه‌ای با حضور مسئولان تیم ملی و برخی دیگر از مسئولان فدراسیون برگزار کردیم و در این جلسه نیز در این مورد صحبت کردم. امیدوارم در ادامه راه شاهد آرامش بیشتر در این رشته باشیم. در شرایط کنونی نباید اجازه دهیم که حاشیه وارد تیم و فدراسیون شود.
سرپرست فدراسیون جودو در مورد برگزاری مجمع این فدراسیون نیز اظهار داشت: پروسه برگزاری مجمع در حال انجام است و باید دید که تا چه زمانی طول می‌کشد. مطمئن باشید تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا مجمع زودتر برگزار شود.
از: کیهان
جودو تشنه آرامش است